Co nesmí chybět Martině Lowe

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 17. 9. 2019
Foto: Luisa Magdalena

PR manažerka luxusních značek a hráčka póla se podělila o své velké i malé radosti.

Módní doplněk, který nejlépe vystihuje můj styl, jsou argentinské boty alparagatas nebo také espadrilky, ve kterých chodí gaučové a které teprve nedávno objevil i módní svět. Mám je v různých barvách a materiálech − od těch obyčejných za pár dolarů až po luxusní kožené od Chanelu − vypadají super k letním bílým šatům nebo dlouhé vintage plátěné košili.

Kdybych měla zbytek života žít jen na jednom místě, bylo by to v Argentině s koňmi a psy na mé farmě u malebného gaučo městečka San Antonio de Areco v pampách. Je to jen hodinku autem od Buenos Aires, kde se dá zaskočit do restaurace, do muzea nebo na nákupy. A vyrážela bych na výlety po Jižní Americe.

V mém příručním zavazadle mi nikdy nesmí chybět tyto tři věci: knížka, momentálně hltám trilogii Poslední aristokratka od Evžena Bočka a pláču u toho smíchy; klapky na oči, s nimiž usnu i během dne; kašmírový šál, do kterého se zabalím, když je mi v letadle zima nebo si chci jen udělat pohodlí.

Poslední aristokratka, Evžen Boček, 2012, vydalo Druhé město

Nejlepším lékem na jet lag je sklenička červeného vína a pohodlná postel. Naštěstí Argentina, kam létám pravidelně dvakrát každou zimu, má časový posun od Londýna, kde žiju, jen tři hodiny, takže jedna dobře prospaná noc to vždy vyřeší.

Podnik, v němž mě kuchař vždycky nadchne, je londýnské The River Café (2) nebo podnik Roka. V Praze pak ráda chodím do Sushi Baru (3). Argentina není zrovna rájem sofistikovaných jídel, tam si nejraději dávám domácí gourmet asado − na grilu opečené sladké brambory, červená paprika s vajíčkem a sýrem provoleta s bylinkami.

The River Café, Thames Wharf, Londýn, rivercafe.co.uk; Roka, Charlotte Street 37, Fitzrovia, Londýn, rokarestaurant.com; The Sushi Bar, Zborovská 49, Praha 5, www.sushi.cz

Hudební album, které poslouchám pořád dokola, je už přes dvacet let The Best of Depeche Mode.

Lahůdka, jíž nikdy nedokážu odolat, je čerstvě upečený křupavý croissant s mandlemi a cappuccino. Ideálně servírované v posteli.

Přijde-li řeč na kosmetiku, neobejdu se bez čisticího balzámu od Eve Lom, v poslední době jsem si oblíbila i obličejový olej od La Mer či od Sisley nebo bio karotkový a fíkový olej od La Sultane de Saba.

Eve Lom Cleanser, 1300 Kč za 50 ml, prodává Ingredients, Jáchymova 2, Praha 1, www.ingredients-store.cz; bio oleje La Sultane de Saba, od 1480 Kč za 50 ml, prodává shop.lasultanedesaba.cz

Akce, na kterou se těším, je jakékoliv zajímavé představení klasického i moderního baletu. V Londýně chodím do Royal Opera House a Sadler’s Wells Theatre několikrát do měsíce. Nemůžu se dočkat 1. května, kdy bude Sergej Polunin vystupovat v Národním divadle v Praze.

Ideální dovolenou jsem prožila vloni, kdy jsem se vydala na pětidenní výpravu na koních do And na hranicích Argentiny s Chile. Přecházeli jsme průsmyky ve výšce 3500 metrů, kde nám nad hlavami kroužili kondoři. Spali jsme pod širákem, na koni jsme strávili deset hodin denně a gaučové nám vařili jídlo na ohni. Připomnělo mi to dětství, svobodu bez mobilu, usínání pod milionem hvězd a probouzení se s vycházejícím sluncem.