5 tipů, kam v Karlíně na zmrzlinu

Autor: Barbora Votavová
Datum: 29. 7. 2019
Foto: Barbora Votavová

Za pořádnou zmrzkou se musí vyrazit do centra. Tvrdí kdo?!

Štěstí si nekoupíte, ale zmrzlinu ano! V létě je studená pochoutka nutností k osvěžení, ale také vám zajistí parádní gurmánský zážitek. Když víte, kam jít. Podívejte se na podniky, kde si vychutnáte ovocné, smetanové, veganské… zkrátka ty nejlepší zmrzliny v Karlíně!

Kopeček na kolečku

Jahoda s bazalkou, slaný karamel, mojito, marakuja, extra čokoláda… ve stylové pojízdné zmrzlinárně si pochutná i ten největší mlsoun. Do kornoutku, do kelímku, jak je libo! Zmrzlinové autíčko parkuje kousek od metra každý všední den a potkáte ho tady většinou i o víkendu. Občas však potřebuje někam popojet, a tak se vyplatí pro jistotu sledovat jeho facebookovou stránku.

Parlor Café

Spousta druhů cookies domácí výroby, zmrzlina od Crème de la Crème a navrch topping. To je parlorka, specialita, kterou v Česku servíruje pouze tento karlínský podnik. Zmrzlinový sendvič si snadno složíte podle svých chutí. Vybírat můžete z 6 druhů sušenek, 12 druhů zmrzlin a 8 toppingů. Nekonečno variací, ale ani jeden správný způsob jak parlorku jíst. Počítejte, že se zapatláte, ale náramně si to užijete!

Antonínovo pekařství

U Antonína neseženete jen báječně křupavý chleba a měkoučké rohlíky. U malého okénka na vás čeká ta nejsmetanovější točená zmrzlina na Sokolovské ulici. Každý den můžete vybírat mezi vanilkovou a ještě jednou další příchutí, která je téměř každý den jiná. Ochutnali jsme třeba čokoládovou, pistáciovou nebo jahodovou. Skvělým bonusem jsou i tři různé posypky, které zmrzlinu doladí k dokonalosti.

Ugo

Pokud si držíte linii, doporučujeme navštívit pobočku Uga kousek od metra Křižíkova. Točené zmrzky tu vyrábí ze 100% nepasterované ovocné šťávy. A aby byly krásně krémové, přidávají trochu cukru a rostlinného tuku. Obě příchuti, jahoda nebo mango, jsou veganské, bez laktózy, bez konzervantů a umělých barviv.

Ovocný světozor

Klasika všech cukrárenských klasik! Vybírat můžete z kopečkové nebo točené zmrzliny a vždy si náramně pochutnáte. Fanoušci kopečkové mají sice mnohem větší výběr, ale bez legendární jahodovo-banánové točené zmrzky by to snad ani nebylo to pravé léto! Pokud však chcete “zdravější” verzi, Světozor nově začal vyrábět superovocné zmrzliny, které jsou bez přidaného cukru.