Oběd na čerstvém vzduchu. 5 tipů, kde si vychutnat hlavní jídlo dne na zahrádce

Autor: Barbora Votavová
Datum: 31. 5. 2021
Foto: Barbora Votavová

Krizová opatření už ustupují, teď už jen zbývá, aby se umoudřilo i počasí. Červen však konečně přinese víc teplejších dnů, tak načerpejte inspiraci, kam se při obědové pauze dojít najíst a zároveň u toho načerpat trochu toho vitamínu D. Hurá na čerstvý vzduch, čas zahrádek je konečně tady! 

Nejen Bistro

Výhled na park a kostel na Karlínském náměstí, k tomu perfektní jídlo založené na kvalitních čerstvých surovinách – značka ideál. Venkovní posezení podniku Nejen Bistro se skvěle hodí na neformální oběd s kolegy i na důležitou obchodní schůzku. Na jídelním lístku najdete pestrý výběr pokrmů, který se jednou za čas obmění podle dostupných sezónních surovin. Rovněž tu nabízí denní menu, vždy jedno jídlo denně a k tomu polévku. Celý týden dopředu si můžete prohlédnout na webu bistra. Na žízeň si tu dejte něco dobrého od menších a lokálních výrobců jako jsou třeba Fritz Kola nebo Dalešický pivovar. A možná se vám bude hodit i tip na jejich speciální Gin & Tonic menu.

Spojka Karlín

Restaurace v kancelářské budově Praga Studios nabízí každý všední den menu plné sezónních surovin. Polední nabídku si můžete prohlédnout na celý týden dopředu na webu restaurace. Vždy tu najdete polévku a čtyři různá jídla, z toho je minimálně jedno jídlo vegetariánské nebo bez lepku. Spojka Karlín podporuje směr flexitariánství, jehož hlavní myšlenkou je jíst méně masa a pokud si ho dáváte, tak ať je kvalitní a z volných chovů. Kuchaři Spojky nepoužívají do svých pokrmů žádné průmyslově zpracované potraviny nebo rafinovaný cukr. Veškerá jídla připravují od základu z čerstvých surovin, maso odebírají z BioParku a vejce jsou od slepic z volného výběhu.

Hong Kong Karlín

Pokud vás přepadnou chutě na “asii”, vsaďte na vyhlášené bistro Hong Kong Karlín, které sídlí v Thámově ulici, mezi stanicí metra Křižíkova a tunelem. Na denním menu na vás čeká polévka a jedno hlavní jídlo. Menu je na každý den jiné a nabídku na týden dopředu můžete prozkoumat už dopředu na jejich webu. Oběd s polévkou vás tu vyjde zhruba na 250 korun, mimo denní menu si za jídlo připlatíte ještě o něco více. I přes vyšší ceny tu však bývá poměrně nával, tak raději na obědovou pauzu vyrazte s předstihem, ať místo na zahrádce snadno ulovíte.

Cafe Frida

Kavárna/restaurace Cafe Frida láká návštěvníky na prostornou zahrádku s výhledem na kostel a park na Karlínské náměstí a také na pestrý výběr mexických specialit. Pochutnáte si tu na nachos, burritos, quesadillas, tortilách ale i burgerech. A to za ceny, které jsou na Karlín a vůbec na centrum Prahy více než příjemné. Ve všední dny si sem můžete zajít také na polední menu, které je pro každý den v týdnu jiné. Na výběr máte vždy ze dvou jídel, ze kterých je jedno vegetariánské. K tomu si navíc můžete dát poctivou českou polévku, od gulášovky až po zelňačku.

River Garden Grill

Pro slavnostnější oběd vyzkoušejte příjemné venkovní posezení na břehu Vltavy v karlínské restauraci River Garden Grill. Čeká vás tu luxusní středozemní kuchyně, steaky od lokálních nebo italských dodavatelů připravené na speciálním grilu Montague, i rozmanitá nabídka kvalitních vín. Jen se připravte, že budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy.