Atlet, co má rád Bowieho, Hrabala a Bradleyho Coopera. Martin Poš, majitel firmy Cybex.

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 28. 7. 2020
Foto: Benedikt Renč

Býval reprezentantem v atletice, ale profesionální kariéru mu zastavilo zranění. Místo toho si podmanil svět dětskými kočárky a autosedačkami své firmy Cybex.

Typickou součástí mého stylu jsou černé džíny a černé tričko v kombinaci s bundami šitými na míru a designovými sneakers Valentino nebo Y-3.

Jako módní doplněk rád kombinuji klasické sportovní hodinky, nejčastěji od Hublotu nebo značky Rolex, s náramkem v barvě rose gold.

V podnikání mi nejvíce pomáhá selský rozum, upřímnost a respekt. Řídím se mottem: Drž se dál od negativních lidí, na každém řešení si najdou nějaký problém.

Moje nejoblíbenější aplikace je iTunes, často tam hledám hudbu.

V mé ledničce nikdy nesmí chybět několik lahví skvělého Sancerre Blanc.

Z vrcholového sportu jsem si do byznysu přenesl schopnost pracovat na svém cíli koncentrovaně, vytrvale a velmi nekompromisně. A s neuvěřitelným nadšením.

Poslední designová zajímavost, kterou jsem si pořídil, byla originální fotografie Davida Bowieho od Markuse Klinka. Mám rád muziku a styl, kterým se celý život prezentoval.

www.markusklinkostudio.com

Kniha, která mě nejvíce ovlivnila po pracovní stránce, je reportáž o zakladateli Red Bullu, Dietrichu Mateschitzovi. A z krásné literatury Jirotkův Saturnin a vše od Hrabala, reprezentují specificky inteligentní český smysl pro humor.

Mým největším uměleckým zážitkem v poslední době bylo filozofovat v podnapilém stavu s nizozemským designérem Marcelem Wandersem o nesmyslu umění.

www.marcelwanders.com

Z osobností, které si koupily naše kočárky, mě nejvíce inspiruje asi Bradley Cooper, miluju jeho trilogii Hangover. Ale je těžké vybrat jednoho člověka.

Z technologických novinek mě nejvíce zaujala elektromobilita, kterou užíváme i v našich kočárcích.

Když chci vypnout, tak chodím nejraději s kamarády na tenis. Na francouzskou Riviéru a v Praze na Štvanici.