Bez čeho se návrhářka Ivana Mentlová v životě neobejde?

Autor: Veronika Miškovská
Datum: 3. 9. 2019
Foto: Hana Knížová

Která místa a věci má úspěšná česká módní návrhářka nejraději?

Módní doplněk, který nejlépe vystihuje můj styl, je pánské sako. Pánské kostýmy tvoří i velkou část mých kolekcí Silverline pro značku pietro filipi. Často nosím i věci na krk, jako jsou úzké šálky či chokery. Dávám také přednost vintage kabelkám, na nichž je vidět, že už mají něco za sebou.

Můj nejoblíbenější suvenýr z cest jsou mušle, které nasbíraly děti na pláži na dovolené.

Poslední kousek, jejž jsem přidala do svého šatníku, jsou džíny od Driese Van Notena. Na džínách jsem závislá a tyhle jsou už moje asi stopadesáté. A to ani moc nepřeháním.

Přijde-li řeč na kosmetiku, neobejdu se bez suchého šamponu Dark Volume Powder od značky Sachajuan (foto). Je to moje záchrana, když nestíhám, a navíc nezanechává bílé stopy na vlasech.

Dark Volume Powder, Sachajuan, cena od 620 Kč, prodávají vybraná kadeřnictví

Podniky, do kterých se nejraději vracím, jsou ty, kde mají dětský koutek. Rádi proto s rodinou chodíme do La Boca, kde mají výborné steaky. A díky dětskému hřišti v Grossetu v Průhonicích jsme se letos na jaře poprvé po třech letech najedli v klidu.

La Boca, Truhlářská 10, Praha 1, www.laboca.cz; Grosseto, Květnové náměstí 11, Průhonice, www.grosseto.cz

Lahůdkou, jíž nikdy nedokážu odolat, jsou foie gras. Výborné dělají v restauraci Kalina (foto). Ráda na ně zajdu i do japonské Yoshihashi Sushi, kde je připravují netradičně jako sushi, servírované na kousku rýže. Závislost mám na double latté z Bakeshopu. Podezřívám je, že do něj něco přimíchávají, protože ho piji denně.

Kalina, Dlouhá 12, Praha 1, www.kalinarestaurant.cz; Yoshihashi Sushi, Rámová 4, Praha 1, www.yoshihashi.cz; Bakeshop, Kozí 1, Praha 1, www.bakeshop.cz

Obchod, v němž utratím vždy více peněz, než bych měla, je butik Space, který má v nabídce i moje kolekce. Mají tam mix úžasných značek a obléknete se tam od hlavy až k patě. Nosím převážně svoje věci, ale co si sama nevyrobím, kupuji téměř výhradně tam.

Space, Rámová 1, Praha 1

Můj nejoblíbenější materiál, se kterým pracuji, je jehnětina. Zpracovává se v různých délkách chlupu, dá se snadno barvit, dobře se s ní pracuje a není příliš drahá. Vždy vybírám materiály od prověřených výrobců a vyhýbám se farmám, kde si nejsem jistá, že se ke zvířatům chovají dobře.

Kniha, kterou jsem si koupila a těším se, až si ji přečtu, je thriller Ostrov lhářů od E. Lockhartové (foto). Knihy kupujeme pořád, vyhrávají u mě hlavně obrazové a fotografické publikace. Hledám v nich inspiraci pro své kolekce.

E. Lockhartová, Ostrov lhářů, 2015, vydal Host

Ideální víkend si nedokážu představit bez svých blízkých. Dlouho jsme při dovolených dávali přednost exotickým destinacím, ale teď jezdíme více po Evropě. Nedávno jsme s dětmi navštívili Benátky a byl to zážitek.

Jedna ze tří věcí, které by měla mít v šatníku každá stylová žena, je pánský kostým. Sluší podle mě ženám všech tvarů, protože se jím dají chytře schovat jakékoliv nedostatky. Když k tomu přidáte kvalitní boty a kabelku, tak už nic jiného nepotřebujete.