Bez čeho se neobejde Eva Urbanová, zakladatelka obchodů NILA?

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 24. 9. 2019
Foto: archiv Evy Urbanové

O pomalé módě, silných vokálech i utrácení v knihkupectví.

Základní kámen mého šatníku tvoří šaty. Mám málo oblečení, snažím se mít na sezonu zhruba jen třicet věcí a většina z toho jsou šaty.

Ze zahraničních značek mám nejraději švédskou Nygårdsanna. Spojuje dokonalé řemeslo s mými nejoblíbenějšími materiály, lnem a vlnou. Jejich oblečení je velmi trvanlivé a skvěle kombinovatelné.

www.nygardsanna.se

V oblékání vzhlížím k Filippě Knutssonové, zakladatelce značky Filippa K. Inspiruje mě naprostou jednoduchostí a elegancí. Dokáže zkombinovat pár skvělých věcí a vypadat úžasně. Obecně se mi severský styl oblékání líbí.

www.filippa-k.com

Advokátní svět mě naučil pracovitosti, analytickému myšlení a možná i diplomacii.

Můj oblíbený designový úlovek jsou svítidla Ingo Maurer. Je to výrazný lustr se spoustou žárovek s křídly. Visí mi doma v obýváku.

www.ingomaurer.cz

Za žádnou cenu bych nikdy neprodala náramek, který mi manžel koupil na bleším trhu v Bruselu, když jsme spolu začínali chodit. Je ze slonoviny a stříbra (foto). Slonovinu bych si běžně nikdy nekoupila, ale je to starožitnost. Náš kamarád, šperkař Jaroslav Kučera, jej musel několikrát opravovat. Má pro mě velkou citovou hodnotu.

Knížka, která na mě v poslední době udělala největší dojem, se jmenuje The Book You Wish Your Parents Had Read (and Your Children Will Be Glad That You Did) od autorky Philippy Perryové. Ona je psychoterapeutka a napsala eseje o tom, jak navázat s dětmi co nejlepší vztahy a jak spolu existovat, aby všichni byli co nejšťastnější.

Nejčastěji poslouchám ženské vokály, jazz. Moje oblíbenkyně je Cassandra Wilsonová, tu mám ráda už asi patnáct let. Miluju její hlas, dokáže mě nabít.

V mojí ledničce nikdy nechybí hummus. S manželem ho rádi připravujeme a soutěžíme o to, komu se povede lépe. Vyhrává většinou on. Je to zdravé jídlo, které nás vždycky zachrání.

Z lahůdek nikdy nedokážu odolat mušlím. Nejčastěji na ně chodíme do Bruxxu, občas je vaříme i doma.

Bruxx, Náměstí Míru 9, Praha 2, www.bruxx.cz

Více, než bych měla, utrácím v knihkupectvích. Třeba v Book Therapy. Hodně také čtu zahraniční časopisy: Apartamento o interiérech, Idler o tom, jak zahálet, a Delayed Gratification, kde jsou zprávy se zpožděním tří měsíců propracované do hloubky. Taky teď čtu hodně knížky o rodičovství a o podnikání.

www.booktherapy.cz

Víkend si neumím představit bez dobrého filmu nebo seriálu. V poslední době mě zaujal kriminální Mindhunter svojí atmosférou. Nebo Roky a roky, seriál o blízké budoucnosti, která tam vypadá docela děsivě, ale pravděpodobně dává i naději.

Nejzajímavější místo, které jsem v poslední době navštívila, bylo rozhodně pohoří Cévennes ve Francii, nad Languedocem. Přijde mi krásné i zajímavé. Krajinou, která je pořád nedotčená, panenská, výhledy, které tam jsou, nebo řekami, které tudy protékají.