Bez čeho se neobejde producent a publicista Milosh Harajda?

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 1. 10. 2019
Foto: David Turecký, Tom Ford International

Producent a publicista o boxu, sofistikovaném cestování i osudových setkáních.

Můj styl, to je šedé triko James Perse, džíny Acne Studios, buckley bag s megalomanským zlatým zipem od Toma Forda a parfém Neroli Portofino.

Svému tělu dávám zabrat už třetí rok na boxu. Zatím nejlepší trénink jsem zažil ve studiu Equinox v New Yorku. Pravidelně také kombinuji funkční trénink s osobním trenérem s hodinami jógy ve studiu Namastery.

www.equinox.com

www.namastery.cz

Oázou, kam utíkám před stresem, se pro mě stalo The M Spa v hotelu Emblem. A také vlasový salon Hairmates na Vinohradech.

The M Spa, Platnéřská 19, Praha 1, www.emblemprague.com/the-m-spa

Hairmates, Vinohradská 93, Praha 2, www.hairmates.cz

Do mého beauty režimu patří každé ráno detox toner od Grown Alchemist, korektor Nars a dvakrát měsíčně chodím na masáž a do sauny.

Moje oblíbená aplikace je Il Pellicano Travel Guide − tak si představuji sofistikované cestování. Nabízí insiderské tipy ve velkých metropolích, které vybrali světoví arbitři stylu jako herec Josh Hartnett, hoteliér Jeff Klein, fotograf Juergen Teller nebo návrhářka Margherita Missoni. A vizuálně i obsahově mě fascinuje web, který má dealer umění Mark Fletcher.

www.hotelilpellicano.com

www.markfletcher.com

Kniha, která mi změnila život, je Stín větru. Napsal ji Carlos Ruiz Zafón a její děj je zasazený do Barcelony v době občanské války. Objevil jsem ji jako čtrnáctiletý, a když jsem ten román dočetl, byl jsem rozhodnutý se tam přestěhovat. To jsem o sedm let později udělal a během studií na Universidad de Barcelona jsem se na bulváru Passeig de Grácia během svátku Sant Jordi seznámil přímo se Zafónem. Tím se kruh uzavřel.

Z jídel nikdy neodolám izraelské kuchyni. Třetím rokem se učím hebrejsky, kvůli čemuž jsem byl opakovaně v Tel Avivu a místní gastronomie mi hned učarovala. Nejpropracovanějším gastropalácem je restaurace Mr Chow, kde se vždy zastavím − ať jsem v Londýně, New Yorku nebo Los Angeles. Miluju jejich porcelánový servis, který navrhl americký malíř Cy Twombly.

Nejzajímavější cestovatelský zážitek z poslední doby byl víkend strávený v betonové vile, kterou v Bahía Azul − Los Vilos v Chile navrhla architektka Cecilia Puga. Ikonická stavba stojí na útesu a člověk má díky výhledu v každém pokoji pocit, že se plaví na vlnách Pacifiku. Dva týdny po našem pobytu se vila objevila na obálce T Magazine v The New York Times.

Svůj poslední top designový úlovek mám od Shauna Leaneho, klenotníka Alexandera McQueena, s nímž jsem se seznámil loni v Londýně. Upoutal mě náramek, který měl tehdy na zápěstí, a prozradil mi, že testuje prototyp pro vévodkyni Meghan. Jmenoval se Serpent’s Trace a začal jsem s ním svoji sbírku šperků z jeho klenotnické dílny.

www.shaunleane.com

Kdybych měl vybrat návrháře, který mě oblékne, volil bych Roye Halstona. Minimalismus, který definoval, je pro mě nepřekonatelný a s jeho estetikou se ztotožňuji. Interiér jeho apartmánu, který navrhl Paul Rudolph, jsem používal jako hlavní referenci při rekonstrukci mého bytu.

www.halston.com