Café V Ráji | elegance, tradice a výběrová káva

Autor: Lucie Nováková
Datum: 25. 6. 2024

Že vás informace o otevření další kavárny v Karlíně už ani nepřekvapí? Tak tady udělejte výjimku a zpozorněte. Na Karlínském náměstí otevřelo Café V Ráji, které nabízí pro Karlín snad už povinnou výběrovou kávu, ale také vysoce elegantní interiér.

Tady vše ladí

Pokud se pohybujete na kávové scéně a jen tak vás nějaká kavárna nepřekvapí, tady tomu bude jinak. Sotva vstoupíte do kavárny, dýchne na vás uhlazená elegance. Zakulacené dřevěné stoly, pohodlná křesla a pohovky, zrcadla zvětšující interiér. Prostory kavárny navrhovala interiérová designérka Aneta Krupková, která se snažila do klasicistně-secesního domu V Ráji vnést moderní prvky. Tím je vám nyní i jasné, kde se vzal název kavárny. 

Tady vše hraje

V hlavní části kavárny vás nejspíš zaujme piano. Vaše oči možná přilákají i „obrazy“ na stěnách podél celé kavárny. Nejde však o umělecká díla, nýbrž o akustické panely s malbou větviček sakur od Michaely Matysové. Panely nemají jen dekorativní funkci, ale pomáhají snižovat dobu dozvuku a vy se tak lépe uslyšíte s tím, s kým si vychutnáváte kávu. Kavárna má v plánu být místem, kde se budou pořádat komorní koncerty a hudební vystoupení. Nedávno tu proběhlo vystoupení zpěvačky Anny Vaverkové. 

Tady vše chutná

Na snídani vás sem sice nepošleme, ale na lákavé zákusky, dortíky a domácí koláčky ano. Čerstvou nabídku dezertů uvidíte ve vitríně téměř od vchodu do kavárny. Na mlýnku mají výběrovou kávu od české menší pražírny The naughty dog, která se specializuje na africké kávy. Za pražírnou stojí v kávovém světě věhlasní Gwil Davies a Petra Veselá. Do ráje nemusíte vyrazit jen na kávu. V nabídce mají chai latté nebo i populární matchu. Vše tu servírují do karlovarského porcelánu Thun z kolekce Bernadotte. Pokud sem vyrazíte v odpoledních hodinách zkuste sklenku naturální vína Milana Nestarce a k tomu výběr tapas. 

Už jste na cestě do Ráje?