Do oblak na kolečkách

Autor: Karolína Jedličková
Datum: 20. 3. 2019
Foto: archiv firmy

Pro mnohé začíná dobrodružství až na sedadle letadla. Přitom může začít už v momentu, kdy překročíte práh letištní haly.

Chození je passé a obutí řešit netřeba. Dámy mohou přivítat nové zážitky klidně i na podpatcích. Na motorizovaném kufru, do kterého si v předvečer odletu zabalíte, se totiž po letišti můžete prohánět jako na motorce.

Kufr s jednoduchým názvem Modobag nejenže pojme totéž co běžné příruční zavazadlo, má také nosnost neuvěřitelných 118 kilogramů, a navíc je eko. Skrývá totiž lithiovo-titanovou baterii, bez uhlíku a s nanokrystaly, kterou nabijete z běžné domácí zásuvky. Úplné dobití trvá dvě hodiny a baterie má životnost přes čtyři tisíce nabití.

Motorizovaný kufr Modobag s lithiovo-titanovou baterií

Foto: archiv firmy Modobag

Jste na letišti. Očima přejíždíte destinace, čísla bran, časy odletů. Máte ho, vaše cílové město. A že jste si chtěli dát kávu, která je na druhém konci food courtu? Žádný

problém, na svém jezdícím kufru ujedete až dvanáct kilometrů. Co se rychlosti týče, uvnitřdosahuje až 11 kilometrů v hodině, venku o polovinu méně. U kávy zjišťujete, že máte vybitý telefon. Všechny zásuvky v kavárně jsou obsazené a propadáte lehkému zoufalství. I teď vás tenhle kufr zachrání. Disponuje třemi USB porty; jeden je tříampérový a dva jsou 1,5ampérové. To vše za cenu 1495 dolarů.

Pohodlnou jízdou dorazíte k odbavení. Je čas nastoupit do letadla, pojízdného přítele si berete s sebou, kufr splňuje veškeré směrnice letecké dopravy i rozměry příručního zavazadla, které si můžete vzít s sebou na palubu většiny společností. Cestující s klasickými kufry tiše závidí. Jen nezapomeňte zapnout mód letadlo.

Let proběhl hladce. Při nejbližší příležitosti opět nasednete a svezete se, tentokrát až ven před letištní halu. Na motorizovaném kufru se dá totiž jezdit všude, kde je rovný povrch. V Paříži vás zaveze z letiště až na vlak, v Dublinu na autobus a v Miláně na taxík. Šťastnou cestu!