Expresní tipy proti podzimní náladě

Autor: Lucie Nováková
Datum: 3. 11. 2023
Foto: Lucie Nováková, Nila, Karlín Market

Pokouší se o vás nadcházejícími deštivými dny špatné nálady a chutě nic nedělat? Chcete se jen zachumlat do deky a počkat, až přijde jaro? Jaro zařídit neumíme, ale máme pro vás pár tipů, jak si nejen v Karlíně zpříjemnit aktuální listopadové dny. 

Vychutnejte si něco hřejivého a dobrého

Jestli umí něco zvednout pokleslou náladu, tak dobré jídlo. Zkuste jako my nové podzimní menu v Etapě. Absolutně nás okouzlil vločkovo-ořechový crumble s teplými hruškami a nakyslým rakytníkem. Fenomenální je i palačinka s kdoulemi a se zmrzlinou z whisky. Na oběd si dejte dýňové gnocchi s jablky a sýrovou omáčkou. Jako samostatný dezert se dá považovat téměř vánočně kořeněné kakao. 

Sladké vás neoslovilo? Udělejte si mezi 11. do 18. listopadem rezervaci na probíhající svatomartinské hody v Krystal bistru. V neděli 12. listopadu vyražte na Karlínské náměstí ochutnat různé svatomartinské speciality a mladá letošní vína. Kromě jídla vám odpoledne zpříjemní živá kapela Lovesong Orchestra.

Zabalte se do nejměkčích svetrů

Podzim je perfektním obdobím zahalit se do hřejivých svetrů. Ty nejkrásnější a z nejpříjemnějších materiálů mají v karlínské Nile. Najdete tu vlněné skvosty v přírodních i zářivých barvách jako je sytě zelená nebo energicky žlutá. Výhodou těchto svetrů je, tedy kromě toho že je nebudete chtít nikdy sundat, že vás skutečně zahřejí, až vyrazíte na dlouhé podzimní procházky nebo některou z karlínských akcí.

Navštivte na Karlínský street food festival

V neděli 5. listopadu to bude na Karlínském náměstí žít a chutnat. Dorazte na poslední letošní street food festival. Jako obvykle tu bude průřez různých kuchyní, exotických vůní i grilovaných mas. Atmosféru doladí živá kapela The Brownie, která bude hrát od 13:00. Užijte si voňavé odpoledne i s dětmi.