Hravé, svůdné i šetrné. Vybrali jsme výjimečné značky spodního prádla z Česka a Slovenska

Autor: Thea Kučerová
Datum: 26. 6. 2019
Foto: archiv značek

Tereza Vu

Tereza Vu miluje malé plochy, jemné materiály a složité konstrukce. “Moje značka je pro ženy, které už nechtějí plout ve středním proudu. Které se nebojí dát na odiv smyslnost, jedinečnost a krásu svého těla. Které chtějí zpestřit život sobě, ale i svým partnerům nebo manželům,” popisuje návrhářka. Jarní kolekce nazvaná Pleasure Garden byla představena v rámci zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a inspirací bylo 17. století. Designérka v ní kombinuje materiály, které na spodním prádle jen tak nenajdete, a přesto, nebo možná právě proto jsou něžné a sexy zároveň. Kolekce z loňského podzimu je naopak pro divokou a (ne)spoutanou ženu vamp. Podvazky, choker, lesklé a průsvitné materiály v rudé barvě − to vše pod názvem Every Good Girl’s Wild Dream.

www.terezavu.com

Corpus Lingerie

Méně je více. Dvě sestry, dvě podprsenky, dvoje kalhotky. Vše ručně šité z přírodně barveného nebo nebarveného organického bambusu. Kovové detaily jsou ze stříbra, aby se maximálně prodloužila životnost. Etickou českou značku Corpus Lingerie, kterou založily sestry Anna Bolha a Alžběta Žáková, zatím koupíte pouze na Instagramu, e-shop se totiž teprve připravuje. Už teď si ale zaslouží vaši pozornost.

IG @corpus.lingerie

Créeme

Blíže a nejblíže. Spodní prádlo je s naší kůži v čilém kontaktu, proto se slovenská značka Créeme rozhodla navrhnout ho tak, aby bylo krásné, praktické a co nejvíce v souladu s matičkou přírodou. Podle výzkumů totiž textilní chemie často obsahuje karcinogenní látky, jakými jsou třeba těžké kovy, a ty by se jemné a citlivé kůže opravdu dotýkat neměly. Navíc jsou kalhotky, body a podprsenky vyrobeny z GOTS certifikované bavlny. Minimalistický design, bez kostic a v přirozené barvě bavlníku − magická slova pro ženy, kterým záleží na naší planetě stejně jako na vlastním zdraví.

www.creeme.eu

Paon

Paon znamená ve francouzštině páv a přesně taková značka je. Nepřehlédnutelná, výrazná, hravá a sexy. Projekt původně vznikl jako vysokoškolská seminární práce, rychle se však změnil na fungující firmu s vlastními švadlenami, e-shopem i showroomem. Středobodem je podle tvůrkyň podprsenka, která nemá být něčím, co je skryto. Právě naopak. Zdobí ji síťované materiály, květiny, krajky nebo provokativní křížky zakrývající pouze bradavky. V sortimentu firmy Paon ale najdete také podvazky, body nebo plavky a novinkou bude NAT COLLECTION − kolekce z certifikovaných materiálů a biobavlny.

www.paonlabel.com

Zuzana Kubíčková

Hedvábný pyžamový set, kalhotky s kanýrkem nebo korzetová podprsenka. Prvorepubliková estetika návrhářky Zuzany Kubíčkové inspiruje i kousky, které se nosí pod oblečením. Spodní prádlo z luxusní krajky a hedvábí vzniká jako doplnění oděvních kolekcí a stejně jako ony je ručně šité v ateliéru na Vinohradech. “Už léta pracuji s jemnými materiály a nesmírně mě baví práce s nejmenšími detaily. Z krejčovského hlediska je to velká výzva, každá malá chyba je vidět. Když prádlo dobře sedí, ani ho na sobě necítíte. Navíc se vyrábí přímo na míru a to je zážitek, který se nedá srovnat s klasickým prodejem v obchodě,” vypráví designérka. Rozmazlete se nedbalkami s vintage nádechem a probuďte v sobě dřímající Adinu Mandlovou.

www.zuzanakubickova.com