Jak chutná podzim?

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 18. 10. 2021

Vůně dýňové polévky, pečená kořenová zelenina, křehký jablečný koláč nebo teplé kakao. Jaké chutě se vám vybaví, když se řekne podzim? Nalaďte se na tu správnou atmosféru, udělejte si procházku po Karlíně a ochutnejte to nejlepší z podzimní kuchyně místních podniků!

Na kořeněná vejce i lískooříškové kakao

Jsou lehce pikantní, ochucená kurkumou, římským kmínem a chilli. K nim dostanete plátek čerstvého kváskového chleba, kousek poctivého másla a hromádku nakládané zeleniny. Míchaná kořeněná vajíčka jsou v Etapě oblíbenou stálicí na menu a nejvíc si je vychutnáte právě teď. Když je venku sychravo a listí křupe pod nohama. K dokonalosti už jen stačí teplé kakao, na které si v Etapě míchají vlastní směs z nepraženého kakaa a koření, kterou ohřejí v lískooříškovém mléce (také vlastní výroby). A pokud si na něm čistě náhodou vytvoříte závislost, žádný problém. Pořídíte ho tu i ve skleněné lahvičce pro domácí popíjení.

Pečená dýně, kořenová zelenina a talíř plný sezónních surovin

Co by to bylo za podzim bez pořádné porce dýňové polévky? Zahřeje vás na jazyku i na duši, navíc je zdravá a plná vitamínu. Poctivá hustá dýňovka se objevuje na poledním menu Spojky KarlínPohostince, stačí jen sledovat jejich denní nabídku. Oběd plný sezónních surovin si vychutnáte také v Nejen bistru na Karlínském náměstí. Do menu nově zařadili třeba supreme z farmářského kuřete s omáčkou z fermentovaného celeru a černého kořene. Obědové menu zahalily do podzimních chutí i Polévkárna nebo Krystal Bistro.

Sladká podzimní tečka

A kam pro něco sladkého na zub? Ještě než vytáhnete rukavice, zajděte si na kopeček dýňové zmrzliny do Puro Gelato. Je krásně krémová a sladká tak akorát. Pokud by vás přece jen ale lákaly trochu sladší chutě, vsaďte na bombardino. V nabídce ho tu mají v podobě klasického nápoje i jako gelato. A až bude zima vlezlá, v karlínských kavárnách vás na pultech čekají dýňové chlebíčky a koláče se sezónním ovocem. Třeba v EMA espresso baru nedáme dopustit na jejich křehké koláče s drobenkou.