Jaké jsou srdeční záležitosti šéfky herního start-upu Gamee Boženy Řežábové?

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 30. 7. 2019
Foto: Hana Knížová

Místa, která jsem navštívila a na která nikdy nezapomenu, jsou hned tři. Tím prvním je ostrov Siargao na Filipínách. Splnila jsem si tam svůj sen, začala se učit surfovat a sjela své první vlny. Druhým místem je Bali, kam jsme se loni poprvé na měsíc přestěhovali s celou firmou i dětmi. Dopoledne jsme surfovali, odpoledne pracovali, děti se zapojily do kolektivu samy a nerušily. Tam jsem si ověřila, že je možné skloubit děti, práci i zábavu. Tím třetím místem je Praha, kam se vždycky ráda vracím.

Podnik, v němž mě kuchař vždycky nadchne, je Sasazu. Tamní asijská kuchyně mi připomíná jídlo na Filipínách a na Bali.

Sasazu, Bubenské nábřeží 306, Praha 7, www.sasazu.com

Přijde-li řeč na kosmetiku, nedám dopustit na kokosový olej. Ten vyhrává skoro ve všem. V tom, jak voní, chutná i jak působí na pleť.

Aplikace, jež mi nejvíc usnadňuje práci, je Slack. Tento komunikační nástroj propojuje lidi na bázi instant messagingu, vytváří týmy kolem témat, a tak můžete s ostatními okamžitě řešit to, co zrovna potřebujete. V soukromém životě pak používám aplikace na cvičení. K mým nejoblíbenějším patří Cody.

Když si chci odpočinout od sezení u počítače, cvičím jógu. Moje oblíbená trenérka je Klára Pokorná. V Londýně jsem vyzkoušela cvičení jménem voga, což je kombinace tance na hudbu od Madonny a jógy. Zajímavý zážitek.

Lahůdka, jíž nikdy nedokážu odolat, je káva. Mám ráda Mamacoffee (foto) a Double B coffee & tea. Do práce jsme si dokonce koupili manuální pákový kávovar a pozvali si baristy, aby nás naučili poznávat různé druhy zrn a správně je zpracovat.

Mamacoffee, seznam kaváren na www.mamacoffee.cz;Double B coffee & tea, Anglická 15, Praha 2

Knížka, která mě v poslední době nejvíce zaujala, se jmenuje Weapons of Math Destruction (foto). Nabízí zajímavý pohled na algoritmy ve světě big data. Například na to, jak snadno může chybně nastavený algoritmus hodnotící třeba učitele, školy nebo úvěrové limity jednotlivých lidí nadělat obrovskou škodu.

Weapons of Math Destruction: How Big Data Increases Inequality and Threatens Democracy, Cathy O’Neilová, vydal Crown Random House, 2016

Technologická vychytávka, do níž jsem se zamilovala, je inteligentní květináč na hydroponické pěstování rostlin (foto). Vypadá jako roztomilý hříbek a sám podle potřeby dávkuje rostlinám světlo, vodu a živiny. Nikdy předtím jsem doma neměla tak krásné bylinky.

Květináč My Interior Garden 3, cena od 2814 Kč, prodává Alza

V dobré psychické a fyzické formě se udržuji hraním her s dětmi i s dospělými. Může to být jakákoliv hra − mobilní, konzolová, karetní nebo venku. Když jsme byli s bratrem malí, měli jsme doma konzoli Atari. Nejlepší na tom bylo, když rodiče přišli z práce a hráli spolu s námi. Hraní spojuje generace a podporuje zdravou soutěživost. Když chci strávit hezký čas se svými dětmi, hrajeme společně třeba Minecraft.

Mobilní hra, na kterou jsem nejvíce pyšná, je Voyager, jejž jsme vytvořili společně s NASA. Vznikla k 40. výročí vypuštění sondy Voyager 1. Není naše nejúspěšnější, ale líbí se mi, že se nám v ní podařilo propojit vědu s hrou.

www.gameeapp.com/developer/nasa-games