#jídlove Lukáše Hejlíka: Láska na první pohled Panelka Luleč

Autor: Lukáš Hejlík
Datum: 13. 1. 2022
Foto: Adriana Fialová

Poznali se v kiosku na Vltavě. Šárka Mieglová byla brigádnice u okýnka, Ondřej Brunclík vodák. Každý měl svůj život, nicméně po několika peripetiích je spojili v život jeden. Teď spolu mají dvě děti. A stánek.

Ondřej je z Lulče na Vyškovsku, a tak si tam vzali do pronájmu legendární kiosek s retro panelovou střechou. Jmenuje se Panelka a dělají v něm radost všem, kdo si je najde. Ať už je to kvůli prvorepublikové plovárně ze zatopeného kamenolomu, nebo jen kvůli nim a jejich báječnému jídlu. Koupaliště u Libuše patří k těm nejkrásnějším u nás, teď tam ale jezdí lidé klidně i v listopadu, protože kiosek, kterému se tu vždycky říkalo Panelka, má otevřeno a vaří naprosto parádní jídla.

Šárka s Ondrou vědí, že spousta lidí už nechce jíst jen smažák, tak tady solí na talíř asijské i mexické pokrmy. Můžete si dát červené curry, udon nudle, asijský bůček, bun bo nam bo nebo třeba sopa de lima. Ale taky slovenské halušky. Asijský víkend, stejně jako třeba mexický, Oktoberfest nebo Días de la muerte, těch tematických speciálů je stále víc a víc. A jídlem to nekončí. Panelka do toho všeho pořádá koncerty, divadla i workshopy.

Šárka s Ondřejem si tu žijí svůj sen. A s nimi i jejich hosté, protože tohle místo je přesně to, kam vyrazíte bez většího očekávání, pak se do něj ale zamilujete na první pohled a budete se sem vracet nejen při cestě po dálnici z Brna na Olomouc.

tip: sopa de lima

Panelka Luleč

Luleč 310
@panelka_lulec

Lukáš Hejlík je gastronomický nadšenec a autor knihy Gastromapa Lukáše Hejlíka, 365.