Kafe Karlín: Na skok pro kafe i něco k snědku

Autor: Barbora Votavová
Datum: 27. 5. 2019
Foto: Barbora Votavová

Kafe rychlejší než tramvaj? To bude určitě odfláknuté. Říká kdo?!

Rychlý filtr, když spěcháte na tramvaj nebo do práce. Vymazlené flat white na stojáka i na lavičce před kavárnou, když máte chvilku čas. Vyhlášená karlínská kavárna s výběrovou kávou pod taktovkou Adama Dvořáka a Zdeňka Smrčky z Kávového klubu si zakládá na rychlosti přípravy a prvotřídní kvalitě. Kafe Karlín je zkrátka povinná zastávka pro všechny kávové nadšence.

Praotec českých espresso barů není klasická kavárna, kde prosedíte půlku dne s notebookem nebo kam vezmete klienta na schůzku. I když uvnitř najdete dva stolečky, malý prostor je koncipovaný pro rychlou kávu nebo take-away. V ranní a polední špičce bývá v Kafe Karlín pořádná fronta, která ale uteče dřív, než řeknete cappuccino. Zkušení baristé tu sázejí jedno kafe za druhým. Ale nebojte, stále v té nejvyšší kvalitě! A dokazují to už téměř pět let.

Pod značkou Kávový klub také dlouhá léta pořádají kurzy pro milovníky kávy i profesionální baristy. Tyto zkušenosti alespoň lehce promítli do krásné infografiky, která zdobí kavárnu a která má pomoci návštěvníkům zorientovat se ve všech těch druzích kávových nápojů a vybrat si to svoje oblíbené kafe.

Zachutnalo vám tu, ale v Karlíně nejste tak často? Praženou kávu z vlastní pražírny si můžete pořídit také domů. Baristé vám moc rádi poradí s výběrem nejvhodnějších zrnek pro váš oblíbený způsob přípravy. Koupíte tady i filtry, keramickou V60 a další nezbytnosti pro přípravu domácí kávy.

Nechybí tu ani něco malého, slaného nebo sladkého, k zakousnutí. Výběr není velký, ale na zkrocení chutí to stačí. Pokud natrefíte na karamelový věneček, nenechte si ho ujít. V kombinaci s batch brew je to hotový balzám na duši.