Kam na veřejné bruslení a poctivý svařák? Vychutnejte si vánoční Karlín!

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 7. 12. 2021
Foto: Dejsiprostor, BMV

Brusle, svařák, street food, hudba a spoustu světýlek? Přijďte si zabruslit a dobře se najíst jen pár kroků od Karlínského náměstí. Kluziště River Rink v areálu River City Prague slibuje pravou vánoční atmosféru.

Až do konce února 2022 si tu můžete i s dětmi vypůjčit brusle. Základní vstupné vás vyjde na 120 Kč/den, pro děti pak na 80 Kč/den. Moderní stylové kluziště River Rink má otevřeno každý všední den od 9:00 do 22:00 hodin. Nabízí bohatý program plný hudebních večerů a originálních eventů, jako DJ on ice, workshopy krasobruslení i bruslení pro děti. V plánu jsou také živé sportovní přenosy a další akce.

V útulném stanu s barem, který je hned u kluziště, se pak můžete zahřát Poctivým svařákem nebo ochutnat dobroty z Nejen bistra.

Ledová plocha o rozměrech 15 x 30 metrů vznikla na břehu Vltavy jen pár kroků od Karlínského náměstí v srdci administrativní čtvrti River City Prague, kterou má na svědomí společnosti CA Immo specializující se na výstavbu a provozování kancelářských budov.

Relaxační prostory, ale i místa určena k neformálnímu setkávání zaměstnanců jsou středobodem prémiových kancelářských budov. Snažíme se proto stále oživovat přilehlé okolí zajímavými volnočasovými aktivitami, a to nejen pro zaměstnance našich kanceláří, ale i pro místní obyvatele. Zimní kluziště s originálním konceptem je jednou z prvních vlaštovek,” říká Václav Jonáš, ředitel české pobočky CA Immo.

A kam se můžete za vánoční atmosférou v Karlíně ještě vypravit?

Poctivá špaldovo-máslová vánočka s rozinkami a mandličkami navrchu, vaječňák s pravou vanilkou, muškátovým oříškem a kardamomem, který si můžete ve stylové lahvičce odnést i s sebou domů, nebo vosí úlky s vymazleným piškotem na vás čekají ve vyhlášeném bistru Etapa.

Jen kousek od Etapy sídlí bistro Proti proudu, kam si zase můžete zajít na perfektní svařák. A pokud příliš neholdujete alkoholu, zkuste jejich voňavé chai latte – směs černého čaje, zázvoru, kardamomu, skořice, pepře, hřebíčku, anýzu a badyánu. Zahřeje na duši i v břiše.

Na irskou kávu, London fog nebo na pořádně hustou horkou čokoládu si zase skočte o ulici dál do kavárny Můj šálek kávy. Když k tomu ještě přidáte francouzský toust s hruškami a kořením, nekonečná blaženost vás nemine.

Do vánoční atmosféry se zahalilo i Puro Gelato. Sem se můžete přijít zahřát jejich svařákem podle italské receptury doplněný kandovaným pomerančem a plátky mandlí nebo italským bombardinem s pořádnou porcí čerstvé šlehačky. V nabídce nechybí ale ani vánoční gelato – s příchutí pravé vanilky, perníčku nebo chai latte.