Kam v Karlíně za romantikou? Oslavte Valentýna na zmrzlině i velkolepé večeři

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 11. 2. 2022

Ať už svátek zamilovaných slavíte, nebo ne, tipů kam se svou drahou polovičkou vyrazit na něco dobrého není nikdy dost. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem…

Láskyplné ráno

Pokud chcete svoji milou či milého potěšit hned z kraje dne, vyrazte na pořádný brunch. V Karlíně máte nespočet možností, kde si po ránu parádně nacpete břicha. Milovníkům sladkých snídaní doporučujeme navštívit karlínskou pobočku zmrzlinárny Puro Gelato. V tomhle sladkém království dělají ty nejkřupavější a nejlahodnější vafle pod sluncem! Krásně nadýchané těsto a navrh kopeček poctivé šlehačky, o které se vám ani nesnilo. K dokonalosti si vafle můžete doladit oblíbenou příchutí gelata, porcí oříšků nebo třeba karamelem.

Na sladké snídaně vás příliš neužije? Zamiřte na brunch do Etapy a vsaďte na jejich legendární kořeněná míchaná vajíčka s rajčátky. Jsou pikantní, okořeněna kurkumou a římským kmínem a navrchu dozdobena koriandrem a chilli. K tomu podávají plátek čerstvého kváskového chleba, farmářské máslo z Krasolesí, granolu a naloženou sladkokyselou zeleninu. Kvalitní kafe je tu samozřejmostí a kdyby vás i po té vajíčkové náloži přece jen honily chutě na sladké, na pultu s dezerty nepřehlédněte cuketový chlebíček s batátovým krémem nebo skořicové pletence. Spoustu dobrot si navíc v Etapě můžete pořídit s sebou domů a ve valentýnském rande pokračovat.

Slavnostní večeře

Stejně jako jídlo, i vztahy je potřeba dobře okořenit. A najít dobrou restauraci, kde si skvěle pochutnáte a užijete si příjemnou atmosféru? To v Karlíně není žádný problém.

Naším horkým favoritem na valentýnskou večeři je Kro, bistro a bar vjednom. Z běžně dostupných surovin tu umí vytřískat ty nejlepší jídla plná do detailu vyladěných chutí. Nic není překombinované, každá surovina na talíři má svůj smysl. Ať už si na menu vyberete cokoliv, nemůžete šlápnout vedle. Čtvrtka grilovaného kuřete s pečenými brambory a k tomu uzená majonéza? Blaho! Kombo s trhaným kuřecím, jasmínovou rýží a pečenou zeleninou? Blaho na druhou! Pak už jen plynule přejdete na jejich signature (alko i nealko) drinky a perfektní večeře je na světě.

Lákají vás spíše exotické chutě? Podnik Taiko Ramen, který čeká hned na druhém konci tunelu spojující Karlín a Žižkov, bude skvělá volba. Před večeří si dáte krátkou procházku a pak si pochutnáte na vydatné japonské polévce, která zahřeje na těle i na duši.

Pokud je vašemu srdci a chuťovým pohárkům bližší street food, večer si více užijete v Bufetu vedle Dvou kohoutů. Největším tahákem zdejšího menu je řízek v chlebu, ze kterého udělali mimořádnou pochoutku, vaše chuťové buňky ale rozparádí i trhané maso, smažené brambory nebo do poslední okurky vychytaný hovězí burger. Za hřích stojí také jejich prvotřídní carpaccio. Hovězí maso s křenovou emulzí, pažitkovým olejem, uzenou solí a k tomu opečený chleba z Esky.

A když už budete mít cestu do Bufetu, stavte se u jejich sousedů Dvou kohoutů. Kdo říká, že valentýnské rande musí být romantika při svíčkách? Největší radost někdy udělá dobře vychlazené pivo a poctivý utopenec.

Sladká tečka

Když si chcete udělat hezkou společnou chvilku, ale zase to nechcete přehánět s hogo fogo večeří, vezměte svého partnera nebo partnerku třeba na zmrzlinu. Naším oblíbeným randícím tipem je kavárna Parlor, kde dělají zmrzlinové sendviče, tzv. parlorky. Jeden nebo dva kopečky zmrzliny do dvou čerstvě upečených sušenek a k tomu posyp nebo poleva dle libosti. Sušenky v Parloru přímo pečou, za vynikající zmrzlinou stojí Crème de la Crème.