Maximální luxus: Podívejte se na hotelové interiéry, které navrhovali světoznámí módní designéři

Autor: Cindy Kerberová
Datum: 3. 5. 2019
Foto: archiv hotelů

Co dělají módní designéři, když mají pocit, že šest kolekcí za rok nestačí? Začnou navrhovat hotelové interiéry. K velké radosti módních nadšenců, neboť ti si na cestách vychutnávají životní styl pod taktovkou slavného jména.

Nejvýraznějšími hráči na poli módního cestování jsou Italové. Armani, Versace i klenotnictví Bulgari rozhodně netroškaří a otevírají hned celé hotely. Versace nabízí svůj opulentní design v Austrálii a nově i v Dubaji, kde jejich Palazzo Versace rozhodně není tím pravým pro vyznavače minimalismu. Vše hýří barvami, typickými římskými a zvířecími vzory a bez debat tam platí pravidlo, že více je zkrátka více. Na všem najdete stopu extravagantní italské rodiny. Od nábytku přes povlečení až po kompletní jídelní servis. V salonech s vysokými stropy a mozaikami se ocitnete uprostřed životního stylu plného okázalosti, jak jej ostatně známe ze všeho, čeho se dotkne ruka mocné Donatelly.

Pokoj v dubajském Palazzo Versace.

To hotely Armani v Miláně a Dubaji nabízejí o poznání střídmější, intimnější atmosféru, v níž si na svých cestách rozhodně odpočinete. Stopa mistra Armaniho je znát v každém, i sebemenším detailu.

Italský šperkařský dům Bulgari je co do počtu jednoznačně největší značkou na poli designových hotelů. Po Miláně a Londýně se soustřeďuje na východní Asii. Resort na Bali se stává, díky své výjimečné poloze na útesu s úchvatným výhledem na Indický oceán, vyhledávanou destinací pro relax i privátní oslavy, během kterých vás nikdo a nic neruší.

Maximální luxus

A na Bali to rozhodně nekončí. Restaurace pod hlavičkou klenotnického domu nevynechejte v Tokiu a Ósace. Příští rok se portfolio rozšíří ještě o hotely v Šanghaji, Pekingu a Dubaji.

Mekkou módních hotelů je samozřejmě Paříž. Tam se móda promítá naprosto do všeho. Christian Lacroix, který se proslavil opulentním stylem svých haute couture kolekcí, se podepsal pod řadu hotelů. Jedním z posledních je Hotel du Continent, malé útočiště v těsném sousedství Rue Cambon. Každý pokoj připomíná jiný světadíl, takže pokud máte chuť zamířit z Eiffelovky rovnou do tropické džungle, tady se vám to splní.

Jeden z interiérů pařížského Hotel du Continent od Christiana Lacroixe.

Ani Londýn nezůstává pozadu. Vedle zmiňovaného Bulgari hotelu se můžete vyspat v apartmá navrženém Dianou von Furstenbergovou v Claridge’s − královna potisků tu zanechala výraznou stopu.

Designový hotel Bulgari na Bali

Při svém pobytu v New Yorku nemůžete vynechat hotel St. Regis a jeho dvě unikátní apartmá. Ve 14. patře elegantní budovy na Páté avenue se ocitnete uprostřed legendární modré krabičky. Klenotnictví Tiffany, které sídlí jen pár kroků odsud, dekorovalo elegantní apartmá, v němž se odráží nadčasový styl spolu s noblesním luxusem. Bílá se prolíná s šedými tóny, stříbrné detaily zdůrazňují klasické odstíny Tiffanyho modré. Vše v jemném, decentním pojetí s úžasným výhledem na Central Park. A pokud zatoužíte naopak po pařížské módě, neopouštějte St. Regis. Další apartmá je inspirované haute couture ateliéry módního domu Dior.

Apartmá v newyorském hotelu St. Regis, inspirované haute couture ateliéry módního domu Dior.

Trendu módních hotelů neodolal ani Karl Lagerfeld. Nebyl by to však on, aby se nevymykal i zde. Kdepak hotel či apartmá. Couturiér, posedlý zdravým životním stylem a dokonalým smyslem pro detail, se podepsal pod restauraci a bazén hotelu Metropole v Monte Carlu. Pokud se do něj chcete dostat, musíte být hotelovými hosty nebo členy “Odyssey” klubu. Teprve pak vás čeká relax v noblesních prostorách s dominantními skleněnými panely ve stylu starých fresek. Bazén s vyhřívanou mořskou vodou lemují elegantní lehátka a černobílé stoly, jež perfektně zapadají do šik atmosféry monackého knížectví.