Miloš Čermák: 10 největších lží, které jsme slyšeli, když jsme byli malí. A které říkáme svým dětem

Autor: Miloš Čermák
Datum: 13. 8. 2020
Foto: Patrik Singer

Posmívají se ti, protože ti závidí.

Ano, je pravda, že tě oblékáme do hnusných triček, že ti z výchovných důvodů nekupujeme džíny, které zrovna nosí všichni, a že máš fialové přezůvky, protože byly ve slevě. Je taky pravda, že trochu šilháš a že jsme ti namluvili, že děti nosí vrána. Na naši omluvu by mělo zaznít, že jsme si nemysleli, že téhle kravině budeš věřit. Ale nic z toho není důvod, proč se ti kamarádi posmívají. Je to proto, že ti ZÁVIDÍ! Cože? Že bys rád věděl, co ti závidí? Nebuď drzý a koukej dojíst tu večeři!

Koupíme ti to, až pojedeme zpátky.

Teď jedeme na výlet, takže opravdu nemáme čas se stavit pro tu stavebnici (zmrzlinu, pizzu atd.). Spěcháme, a kdybychom to udělali, tak nám nejdřív ujede autobus, pak vlak a nakonec parník a všechny naše plány na víkend jsou pryč. Ale můžeš se spolehnout, že až pojedeme domů, že se tam určitě stavíme. A kdybychom to NÁHODOU nestihli, tak zítra. Ruku na to?

Nepolykej tu žvýkačku, zalepí ti střeva a umřeš!

V tom lepším případě bude trvat sedm let, než ji tvůj žaludek stráví. Že jsi viděl v televizi na ČT2, že žvýkačky jsou nestravitelné a že je člověk vykaká? Hm, měl bys vědět, že v televizi nikdy nevysílají pravdu. Ale jestli přemýšlíš o tom, že druhou možností je nalepit tu žvýkačku v kuchyni zespoda na židli, tak ji radši spolkni!

Bolí mě to víc než tebe.

Ne, vůbec jsem tě neseřezal páskem proto, že bych byl nervózní a hysterický a ztratil bych nad sebou kontrolu. Vůbec ne! Jsem ZCELA klidný a dal jsem ti výprask, protože tě mám rád. A bolí mě to víc než tebe! Kde mě to bolí? Chceš ještě jednu, ty nevděčnej debilní zmetku?!

Jednou mi za to poděkuješ.

Ano, právě jsem udělal něco, co ti otrávilo a znepříjemnilo život. Těžko říct, co to je. Možná jsem ti na měsíc zakázal chodit do kina nebo jsem ti zabavil mobilní telefon, nedá se vyloučit, že jsem ti prostě jen zase jednou dal pár facek. Ale jedno je jisté. Dělám to JEN kvůli tobě. A jednou mně za to poděkuješ. Kdy? Až budeš mít rozum. 

Když něco chceš, tak stačí chtít.

Teda… leda by to nestačilo. No ale to uvidíš. A člověk nemůže chtít všechno, to je jasný.

Přestaň si lámat klouby, dostaneš artritidu, jako má babička!

Ano, teď ti zcela obyčejně lžeme, protože samozřejmě víme, že v odborných časopisech už před desetiletími vyšly studie o tom, že to, co děláš, nemá žádný negativní efekt. Ale přísahám bohu, že ti ty kosti zlámu, jestli ještě jednou ty hrozné zvuky uslyším.

Když budeš dělat ty obličeje, zůstane ti to.

Přestaň se pitvořit. Mně je to teda jedno, ale říkám ti to kvůli tobě. Protože když nepřestaneš, tak ti to zůstane. A budeš až do smrti ošklivej jako strejda Rudolf. Jestli se taky jako dítě pitvořil? Samozřejmě.

Jez hodně mrkve, budeš mít oči jako ostříž.

Nebo možná ne. Vymysleli si to Britové za druhé světové války, když chtěli přesvědčit obyvatelstvo, aby jedlo víc zeleniny. Když budeš jíst hodně mrkve, dosáhneš maximálně toho, že ti zoranžoví kůže. A budeš vypadat jako americký prezident a všichni se ti budou smát. Nezapomněl sis k svačině tu mrkev?

Jednou poznáš někoho, koho budeš milovat nejvíc na světě a on bude tebe milovat nejvíc na světě a budete spolu šťastní až do smrti.

Hele… a přestaň se na mě a na mámu tak blbě koukat.