Módní luxus ve světě videoher. Louis Vuitton vytvořil kolekci s motivy League of Legends

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 3. 4. 2020
Foto: Louis Vuitton

Videoherní byznys roste a všímají si ho už i velké módní značky. Důkazem budiž nová kolekce oblečení od Louis Vuitton, které vzniklo na motivy oblíbené strategie League of Legends.

Nicolas Ghesquière má rád sci-fi. A tak má blízko i k moderním technologiím a videohrám. Nicolas Ghesquière je také kreativním ředitelem dámského oddělení u Louis Vuitton. A rozhodl se navrhnout pro značku netradiční kolekci.

Spojení luxusní módní značky a videoher se může stát na první pohled zvláštní. Jenže z videoher je stále větší byznys, výdělky z kompetitivního hraní, takzvaných e-sportů, se měly loni dostat na hranici miliardy dolarů. Nejlepší hráči mají platy jako profesionální sportovci a konkrétně League of Legends patří k nejsledovanějším hrám vůbec; finále světového šampionátu sledovaly až čtyři miliony diváků.

Obzvlášť populární jsou e-sporty v Koreji a Číně, což byla pro Louis Vuitton zřejmě jedna z motivací, proč uvést na trh kolekci inspirovanou videohrami. 

V kolekci tak můžete najít kabelku, šátek, batoh, trika, kravatu, dámský křivák či sukni, pánskou mikinu, tenisky… Podívejte se v galerii sami. Objednávat můžete na Louisvuitton.com, ceny se pohybují v rozmezí pár tisícovek korun až po sto tisíc za parku.