Na co si brousí zuby náš přední skejták Maxim Habanec?

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 24. 3. 2020
Foto: archiv Maxima habance

Letos poprvé se na olympiádě představí skateboarding a je velká šance, že bude závodit i nejznámější český jezdec. Zastihli jsme ho při tréninku v Kalifornii.

Mým poznávacím znamením je skateboard. Na fotce je „Komplet Pro“ z mého skateshopu Craness. Desku měním každé dva týdny, kola a trucky mívám i půl roku.

craness.cz

Poslední věc, kterou jsem si koupil a udělala mi radost, bylo nové tričko od značky Fucking Awesome. Mají obchod přímo na Hollywood Boulevard v Los Angeles a stojí za to se mrknout i na jejich prkna.

fuckingawesomestore.com

Věc, na kterou si brousím zuby, jsou nové Apple Airpods, zase jsem je ztratil.

Na cesty si nikdy nezapomenu vzít foťák.

Když chci zažít adrenalin, koupím si letenku s nízkonákladovou společností. Ideálně přes Francii, tam rádi stávkují.

Má oblíbená mobilní aplikace je Instagram. Baví mě sledovat ridery z celého světa, kteří neustále posouvají své triky. Ale chce to být opatrný, nemám rád, když na telefonu trávím až moc času.

Nezapomenutelné místo, které jsem v posledním roce navštívil, bylo Rio de Janeiro. Na závodech většinou vidím jen skatepark a hotel, do Ria jsme ale jeli o hodně dřív, a tak jsme si stihli celé město pořádně užít. Závod byl navíc skoro na pláži a mělo to skvělou atmosféru.

Místo, kam se pořád vracím, je Los Angeles. Je to ideální místo na trénink přes zimu. V Red Bull centrále mám skvělé podmínky i zázemí, je tam posilovna, máme k dispozici jak kondiční trenéry, tak fyzioterapeuty. Nejlepší pastrami sendvič si dávám v Canter’s Deli.

Canter’s, Fairfax Ave, Los Angeles

Víkend si neumím představit bez vajíček se slaninou.

Nejlepší dárek, který jsem nedávno dostal, je chladící gel na bolavé svaly. Dávám tělu pořádně zabrat, takže to byl opravdu vhodný dárek.

Zařazení skateboardingu na olympiádu pro mě osobně znamená velkou příležitost.

Největší zážitek z poslední doby byl dvouměsíční trénink v USA. Většinu času trávím v LA v okolí Santy Moniky. Moc jsem toho po Státech nestihl nacestovat, protože se hlavně připravuji na důležitou sezonu.