Na vánoční nákupy do Karlína! Kde pořídíte ty nejhezčí dárky pod stromeček?

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 5. 12. 2022

Vyhněte se davům v nákupních centrech a podpořte raději oblíbené karlínské podniky a obchody. V Karlíně seženete krásné dárky pro všechny své milované. Máme pro vás hned několik tipů, kterým možná ani vy sami neodoláte.

Knížky z knihkupectví Přístav

V karlínském knihkupectví Přístav pořídíte dárky pro rodiče, prarodiče, sourozence, děti, kamarády i partnery. Dvě kolegyně, které společně pracovaly několik let v legendárním knihkupectví Fišer, si před lety v Karlíně otevřely vlastní Přístav plný knih. Najdete u nich pestrý výběr pro velké i malé čtenáře. Knihkupkyně vám tu rády doporučí knížku přímo na míru nebo nakoukněte pro knižní inspiraci do našich starších článků. Chybu ale určitě neuděláte s novým románem Viktorie Hanišové, druhou terapeutickou knihou Honzy Vojtka nebo roztomilým ilustrovaným příběhem slovenské kreslířky Simony Čechové.

Dobroty i hezké věci z bistra Etapa

Termohrneček na kávu, česká keramika, bohatý výběr nádherkých kuchařek, voňavý interiérový parfém, předplatné skvělého kváskového chleba a ručně šitý pytlík na něj, dárkový voucher (nejen) na snídani nebo skvělá granola a spoustu dalších dobrot. V bistru Etapa se nejen skvěle najíte, ale navíc tu seženete spoustu stylových dárků. Vše můžete prozkoumat z pohodlí domova na jejich e-shopu a pak si cestou pro kafe nebo na snídani objednávku vyzvednout.

Pravidelné čtení do schránky

Protože je Karlín sídlem mediálního domu Economia, pod jehož hlavičkou vychází například týdeník Respekt nebo Hospodářské noviny, je naším dalším vánočním tipem předplatné kvalitního čtení. Takový dárek navíc bude dělat radost pravidelně po celý rok.

Radost pro kávové nadšence

Pokud hledáte dárek pro někoho, kdo má rád kvalitní kávu a zajímá se také o její přípravu, mohlo by vám padnout něco do oka v oblíbené karlínské kavárně Můj šálek kávy, která spadá pod firmu doubleshot. Pořídíte tu vše od kávových zrnek, až po luxusní domácí kávovar. Skvělé jsou také poukazy na kávové kurzy nebo kávové předplatné. V Kafe Karlín zase můžete pořídit předplacenku na pět až osm káv.

Něco pěkného na sebe i do domácnosti z obchodu NILA

NILA je nezávislý obchod s širokou nabídkou udržitelné módy, originálních bytových doplňků, přírodní kosmetiky i etických hraček pro děti. Tady najdete spoustu krásných věcí pro každého člena rodiny. Nám se zalíbily třeba šperky Enamel Copenhagen, termolahve 24Bottles, vonné svíčky a difuzéry P. F. Candle Co., krásné ohniště od InAugust a vonné tyčinky nebo brože Macon & Lesquoy. Pokud si však netroufáte něco vybrat sami, kupte dárkový voucher a obdarovaný už si sám pořídí, co potřebuje a co se mu líbí.

Dárkový poukaz do podniků Ambiente

Že láska a Vánoce prochází žaludkem, to se ví! A Karlín je plný dobrot, které můžete darovat pod stromeček. My doporučujeme pořídit dárkový poukaz od Ambiente, který bude platit hned do několika karlínských podniků – do Esky, Lokálu, Bufetu i u Dvou kohoutů.