Nejlepší tenista současnosti hlásí novinku na zápěstí. Djokovič je ambasadorem hodinek Hublot

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 4. 11. 2021
Foto: Hublot

Švýcarská hodinářská značka Hublot ulovila jako ambasadora velmi zvučné jméno: nejlepšího tenistu současnosti Novaka Djokoviče.

Djokovič se tak zařadí po bok dalších slavných sportovců, jako jsou fotbalisté Pelé a Kylian Mbappé, atlet Usain Bolt nebo golfista Dustin Johnson. „Je nám velkou ctí, že se skvělý Novak Djokovič připojuje k naší rodině Hublot. Je to hráč, který píše tenisovou historii tím, že je jedinečný, první a odlišný, což přesně sedí k našemu mottu,“ pochvaloval si Ricardo Guadalupe, CEO Hublotu.

Djokovič drží pozici prvního hráče světa a spolu s legendami Rafaelem Nadalem a Rogerem Federerem se dělí o rekordní počet vyhraných grandslamů, tedy nejslavnějších tenisových turnajů, všichni jich mají na kontě 20.

Srbský hráč jim ale může už brzy odskočit, je největším favoritem právě probíhajícího US Open v New Yorku. Pokud by vyhrál, završil by i kalendářní grandslam, jelikož letos ovládl i Australian Open, Roland Garros a Wimbledon. Podobně vzácného úspěchu dosáhlo v celé historii jen pět hráčů.

„Jakožto sportovec, který chce psát tenisovou historii, jsem moc hrdý na to, že se mohu připojit k rodině Hublot, která se už teď může chlubit sportovci, již zanechali významnou stopu v jejich disciplínách a stali se legendami, jako třeba Pelé nebo Usain Bolt. S Hublotem toho ještě máme pořád co vyhrávat, společně!“ prohlásil Djokovič.

Rodák z Bělehradu dříve nosil Audemars Piguet nebo Seiko, od ledna 2019 však s žádnou značkou spojený nebyl. Na fotografiích doprovázejících oznámení o jeho spolupráci s Hublotem už Djokovič hrdě vystavoval hodinky Big Bang Meca-10 Blue Ceramic.