„Nejlepším receptem na jet lag je pohyb,“ říká česká tenistka Barbora Strýcová

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 4. 6. 2019
Foto: archiv společností

Jak si užívá život mimo kurty jedna z nejlepších českých tenistek?

Místo, které jsem navštívila a na které nikdy nezapomenu, je muzeum ve Wimbledonu. Vzal mě tam děda, když mi byly asi čtyři roky. Udělal mi tam fotku a já mu tehdy řekla, že si na tom kurtu jednou zahraji, a ono se to skutečně stalo.

Wimbledon Lawn Tennis Mu­seum, Church Road, Wimbledon, www.wimbledon.com

Nejlepším receptem na jet lag je jít se hýbat, když se vám chce opravdu spát a víte, že byste neměli. Naštěstí to nemusím dělat příliš často, protože se novým časovým pásmům přizpůsobuji poměrně rychle.

Předmět, který bych za žádnou cenu neprodala, je starožitný prsten s rodinnou historií, který jsem dostala od mojí maminky k 18. narozeninám.

Podnik, v němž mě kuchař vždycky nadchne, je restaurace Avra (foto) v New Yorku. Miluji řeckou kuchyni, dělají tam skvělého mořského okouna a tzatziki. V Indian Wells v Kalifornii v hotelu Renaissance Esmeralda mají zase to nejlepší sushi od dvou chlapíků z Tokia. Zážitek! V Praze ráda zajdu do Bistra Milada na Letné.

Avra Estiatorio, 141 East 48th Street, New York, avrany.com;

Renaissance Esmeralda Indian Wells Resort & Spa, Indian Wells, www.marriott.com;

Bistro Milada, Šmeralova 22, Praha 7

Hotel, z něhož se mi nikdy nechce odjet, se nachází ve vesnici Längenfeld v Rakousku (foto). Jezdím tam každý rok. Je to takový biohotel, všechno je ze dřeva, jí se tam jídlo v biokvalitě, nechybí samozřejmě vynikající regionální potraviny a horská voda tam teče přímo z kohoutku. Mají také nejlepší spa a úžasně tvrdé postele. Když tam vstoupíte, jste rázem v jiném světě. I díky tomu, že tam nemají wi-fi.

Naturhotel Waldklause, Unterlängenfeld 190, Längenfeld, www.waldklause.at

V mém příručním zavazadle mi nikdy nesmí chybět tyto tři věci: tenisové rakety, struny a boty na hraní. V druhé, civilní tašce, pak sluchátka, deník a také klapky na oči.

V mé ledničce vždycky najdete kyselé okurky, marmeládu a sýr.

Od tenisu si nejlépe odpočinu při vaření s kamarády nebo hrabáním listí. Jednoduše jakoukoliv činností, již není tenis.

Věc, kterou jsem si nedávno koupila a zamilovala jsem se do ní, jsou hodinky Prim Orlík z roku 1965. Zbožňuji věci, které mají historii.

Přijde-li řeč na kosmetiku, ne­obejdu se už asi nikdy bez krému proti vráskám. Momentálně používám Shiseido. V oblibě mám i hydratační denní krém Lancôme Hydra Zen a také krém proti sluníčku s heřmánkem a měsíčkem od značky Badger Balm.

Lancôme Hydra Zen, cena od 1234 Kč za 50 ml; Badger Balm Baby Sunscreen Cream Chamomile & Calendula SPF 30, cena od 16 USD za 87 ml.

Když se potřebuji ve fitku nakopnout, pustím si do sluchátek Michaela Jacksona. Mou velkou láskou je ale i Prince, převážně však poslouchám pomalou, melancholickou muziku.