O důležitosti cestování, dobrém jídle i diskusích na Instagramu s módní stylistkou Monikou Marešovou.

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 11. 2. 2020
Foto: archiv Moniky Marešové

Nejraději nosím džíny a bílé triko. Často navštěvuji společenské akce, kde se pokaždé sluší jiný oděv, proto ve volných chvílích dávám přednost jednoduchosti.

Kousek, který nikdy nevyjde z módy, je sako a kožený křivák. A samozřejmě ještě “malé černé”.

Cvičení je pro mě odpočinek, ale i jistá forma disciplíny. Je to tělesná, ale i duševní očista. A jeho výsledky jsou samozřejmě příjemným benefitem.

Když si chci odpočinout, zalezu si s knížkou nebo si pustím hezký film.

Nedám dopustit na čas strávený sama se sebou. Miluju trávit čas s manželem a přáteli, ale i být sama je pro mě velmi důležité. Nemám tak problém se sebrat a jet na celý víkend sama na chalupu.

Splnil se mi sen podívat se do Ria de Janeira a postavit se na kopci Corcovado pod sochu Krista Spasitele (na fotce). A také vidět Peru a dechberoucí Machu Picchu.

Když se chci dobře najíst, zaručeně si vždy pochutnám v Cafe~Cafe, v jakoukoli denní dobu tam najdu něco, na co mám chuť. A ještě miluju večeře v George Prime Steak, kam chodíme s manželem na ústřice.

Cafe~Cafe, Rytířská 10/10, Praha 1

George Prime Steak, Platnéřská 111/19, Praha 1

Mým posledním designovým úlovkem jsou naprosto nesehnatelné boots Bottega Veneta. Bylo to v Římě a měli tam jeden jediný pár, navíc v mé velikosti − prostě znamení!

Mezi mé oblíbené umělce řadím fotografy Helmuta Newtona a Maria Testina. Jsem vizuálně založený člověk a jejich fotografie mě nikdy neomrzí.

Za žádnou cenu bych neprodala našeho francouzského buldočka Mannyho. A i když ho máme ve střídavé péči, považuji rozhodnutí pořídit si ho za jedno z nejlepších v mém životě. Je to moje dobíječka a − jak já říkám − instantní láska.

Kniha, která mi zůstala v srdci, je Shantaram (na fotce) od Gregoryho Davida Robertse. A také ještě Gejša od Arthura Goldena. Jinak čtu převážně detektivky a kniha mě buď do prvních dvaceti stránek osloví, nebo ji odkládám.

Ideální víkend si neumím představit bez dlouhého spánku, dobré snídaně s manželem, které si během týdne neužijeme, a procházky s Mannym.

Moje oblíbená aplikace je Instagram. Je pro mě do jisté míry inspirací, bohužel dost lidí ho vnímá jako diskusní fórum.

Nejraději poslouchám Café del Mar, když chci něco klidného. V autě a při běhu je to pak jedině deep house.

Nejmilejším místem pod sluncem je pro mě Ibiza. Poprvé jsem ji navštívila před třiadvaceti lety a poznala ji trochu z jiné stránky než jen jako “party ostrov”. Strávila jsem tam několik měsíců v kuse a poznala místní opravdu magická místa. I když se kvůli turismu od té doby hodně změnila, vždy zůstane mou srdcovkou.

Nejlepší dárek, který jsem kdy dostala, bylo procestovat jako malá s mámou kus světa. Dá vám to naprosto jiný rozhled, je to jistá forma edukace a získáte tzv. open mind.

Kdybych si měla vybrat návrháře, který by mě oblékl, byl by to jednoznačně Yves Saint-Laurent!