Podzimní chutě Karlína (s sebou do krabičky)

Autor: Filip Linhart
Datum: 26. 10. 2020
Foto: FB stránky podniků, Jarmila Bambuch

Období dýní, hřejivých polévek, ale také druhé vlny koronaviru. Dveře restaurací a bister jsou sice zavřené, zato okna jsou otevřená dokořán! Tak se pořádně oblečte a šup k výdejním okénkům na nějakou dobrotu. I v krabičce totiž může jídlo vypadat atraktivně. Dejte si podzimní menu a podpořte místní podniky.

Bistro Proti proudu

Nejusměvavější okénko v Karlíně? Řeč je samozřejmě o bistru Proti Proudu. Kromě kafe vám rádi zabalí i snídani, oběd či něco sladkého. Každý den se můžete těšit na jinou polévkovou stálici. Poctivě a s láskou připravené jsou všechny, ať už si dáte dýňový krém, vývar, bramboračku, boršč, nebo kulajdu. Co nás ale dostalo nejvíc, to jsou horké koblížky se skořicovým krémem a slaným karamelem.

Zdroj: Facebook Bistro Proti Proudu

Ngô

Asijské jídlo není jenom o nudlích. Ačkoliv tady je to majstrštyk! Pad Thai v místním menu najdete pod jménem Mama’s Dish, a když je něco od maminky, je to prostě dobrota! Ano, hádáte správně, nemůže chybět ani Daddy’s Dish. Ten tady zastupují restované pšeničné udon nudle se zeleninou. K oběma chodům si můžete vybrat tofu, krevety nebo kuřecí maso. Věřte, že žádnou volbou neuděláte chybu. A papírová krabička jídlu vyloženě sluší.

Garage

Pořádnou nálož kanadské pochoutky dostanete v podniku Garage. Hranolky posypané sýrem a přelité horkou hnědou omáčkou z hovězího vývaru – to je jen základ poutine. Vylepšit ho můžete trhaným masem i opečenou slaninou. A pozor, pravděpodobně to celé ani nesníte, takže je postaráno nejen o oběd, ale i večeři.

Zdroj: Facebook Garage

Aubergine Persian Restaurant

Jediná perská restaurace v Praze nabízí chutné jídlo, které je barevné jako podzimní listí, a navíc zahřeje. Kdo ještě nezkusil perskou kuchyni, může si tady objednat třeba fantastické zereshk polo (kuřecí stehno s rajčatovo-šafránovou omáčkou a dřišťálovou rýží). Nutné je však objednávat den předem, a to telefonicky nebo smskou.

Sushi Guru

Zavolat si můžete i o sushi, a než se oblečete a sjedete výtahem dolů, budete ho mít nachystané. Někteří říkají, že v Sushi Guru mají to nejlepší sushi v Praze. Ale dokud to sami neotestujete, nikdy to nebudete vědět. Vyzkoušejte polední sushi menu nebo si složte pořádnou porci všech různých druhů. Doporučujeme california tobiko, philadelphia nebo klasiku s avokádem.

Thai Father Kitchen

Klasika na rohu Křižíkovy a Thámovy ulice. Curry taťka se svým food truckem sem přijíždí kolem 11. hodiny. Famózní thajské curry (každý den jiné) si vezměte s sebou a vyzkoušejte i kokosový nápoj. Práce vám po tomhle jídle půjde od ruky.