Představení Meda se vrátilo na Kampu.

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 21. 8. 2020
Foto: archiv organizátorů

Úspěšné představení Meda o životě mecenášky umění Medy Mládkové se po loňské premiéře vrátí na nádvoří Musea Kampa. Lístky jsou již v prodeji.

Inscenace Meda na Letní scéně Musea Kampa byla zamýšlená jako jednorázová akce k příležitosti 100. narozenin této významné mecenášky (přečtěte si o jejím životě). Ale vzhledem k velkému zájmu veřejnosti a úspěchu představení se organizátoři rozhodli s ním pokračovat, a tak budou mít diváci možnost vidět toto představení i letos.


Pod taktovkou režisérky Adély Stodolové Laštovkové se v letošním roce představí v hlavních rolích Tereza Ramba a Pavla Beretová, které se budou v roli Medy Mládkové alternovat. Do hereckého týmu se nově připojili také Matouš Ruml, Vanda Chaloupková a Rozálie Havelková. Stejně jako loni vystoupí například Lukáš Příkazský, Dana Batulková, Stanislava Jachnická, Dan Rous, Dan Šváb či Václav Krátký.


Organizátoři slibují pár novinek a vylepšení. Bude postaveno nové auditorium a revitalizovaná scéna. Pro případ letního deště obdrží návštěvníci pláštěnky zdarma jako dárek.

Generálka


Současná situace skýtá pochopitelně i větší hrozbu než letní deštík, a sice koronavirus a nevyzpytatelný epidemiologický vývoj. “Byli bychom moc šťastní, kdyby Meda byla jednou z těch událostí, na které se můžete těšit. Lístky jsou již v prodeji a pokud by se nezačalo v červenci, budeme přesouvat představení na podzim a v tom případě počítáme s krytou variantou. Takže Meda bude!” říká producentka hry Daniela Sodomová.

Divadelní představení potrvá až do 9. září 2020. Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketArt.