Tipy na vánoční dárky z Karlína

Autor: Barbora Votavová
Datum: 7. 12. 2020
Foto: Barbora Votavová

Vyhnete se davům v nákupních centrech, podpoříte oblíbené místní podniky i obchody a pořídíte krásné a smysluplné dárky pro každého. Vyřešte letošní Vánoce přímo v Karlíně! Přinášíme několik tipů, které na Štědrý den udělají radost mamince, tatínkovi, dětem, partnerům i kamarádům.

Knížky z knihkupectví Přístav

Knižní inspirace najdete u nás na webu spoustu, kam ale pro to čtení pod stromeček zajít? Přece do Přístavu plného knih! Dvě kolegyně, které společně pracovaly několik let v legendárním knihkupectví Fišer, si před více než třemi lety otevřely vlastní obchod v Karlíně. Najdete u nich pestrou nabídku knižních novinek i oblíbených stálic. A když si nebudete vědět s výběrem rady, knihkupkyně vám tu ochotně pomohou a doporučí knížku přímo na míru.

Dobroty a hezké věci z bistra Etapa

Nádherná česká keramika, voňavé svíčky ze sójového vosku, předplatné skvělého kváskového chleba a ručně šitý pytlík na něj, dárkový voucher (nejen) na snídani nebo skvělá granola a spoustu dalších dobrot. V bistru Etapa, které svou etapu odstartovalo letos v lednu, pořídíte hromadu krásných věcí, které pod stromečkem udělají zaručeně radost. Vše můžete prozkoumat z pohodlí domova na jejich e-shopu a pak si cestou pro kafe u nich objednávku vyzvednout.

Dobré víno z vinárny Veltlín nebo Na břehu Rhôny

Lahví kvalitní vína nikoho určitě neurazíte. Je to vděčný dárek pro kolegy i pro členy rodiny. V Karlíně máte hned několik možností, kam pro dobré víno zajít. My doporučujeme třeba vinný bar Veltlín nebo vinárnu Na břehu Rhôny, kde vám s výběrem rádi poradí. Na břehu Rhôny mají dokonce vytvořené také speciální dárkové balíčky – pro fajnšmekry nebo něco pro dámy.

Něco pěkného na sebe i do domácnosti z obchodu NILA

NILA je nezávislý obchod s širokou nabídkou udržitelné módy, originálních bytových doplňků, přírodní kosmetiky i etických hraček pro děti. Tady najdete spoustu krásných věcí, pro každého a pravděpodobně také pro sebe. Nám se zalíbily třeba pletené čepice Myssy, stylová klíčenka Orbitkey, voskované ubrousky Peelo, termolahve od 24Bottles, vonné svíčky a difuzéry P. F. Candle Co. nebo brože Macon & Lesquoy. Pokud si však netroufáte něco vybrat sami, kupte dárkový voucher a obdarovaný už si sám pořídí, co potřebuje a co se mu líbí.

Nezbytnosti pro kávové nadšence z kavárny Můj šálek kávy

Pokud hledáte dárek pro někoho, kdo má rád kvalitní kávu a zajímá se také o její přípravu, mohlo by vám padnout něco do oka v oblíbené karlínské kavárně Můj šálek kávy, která spadá pod firmu doubleshot. Pořídíte tu vše od kávových zrnek, až po luxusní domácí kávovar. Skvělé jsou také poukazy na kávové kurzy nebo kávové předplatné.