Umění pohostinnosti. V novém showroomu Lexus se o vás postarají jako japonští mistři

Autor: Proč Ne ?!
Datum: 10. 3. 2021
Foto: Lexus

Jdete si vybírat nový vůz, ale sotva se stihnete porozhlédnout, máte pocit, že se tady o vás opravdu starají. Splníme vám všechna přání ještě dřív, než je stihnete vyslovit, hlásí nový showroom Lexus v Průhonicích.

Pokud chcete na vlastní kůži zažít vyhlášenou japonskou pohostinnost a cestu do země vycházejícího slunce stále oddalujete, vydejte se do Průhonic. V nově otevřeném showroomu Lexus totiž vsadili na filozofii Omotenashi a chtějí zákazníkům předvést, na čem a proč si japonská kultura zakládá.

Vyjedete z Prahy po D1 směr Brno nebo naopak, sjedete směr Průhonice a Čestlice a za pár minut už parkujete před prosklenou budovou, která na více než 1300 metrech čtverečních ukrývá jeden z nejmodernějších showroomů značky v celé Evropě.

To už vás ale vítá prodejce, zavede vás do zákaznické zóny vybavené v minimalistickém designu a vedle šálku dobré kávy nabízí i domácí pečivo z vlastní pekárny. Zaměstnanci se tu o vás starají, jako by byli skuteční Takumi – mistři řemesla, kteří titul získali praxí dlouhou nejméně šedesát tisíc hodin.

Mají tedy třicet let zkušeností a během té doby složili i řadu zkoušek. A například v automobilové výrobně ve městě Miyata jednou takovou je složit z papíru figurku kočky, ovšem jen jednou rukou, tou, která u pracovníka není dominantní, v časovém limitu 90 vteřin.

„Nový showroom vychází z našeho konceptu postaveném na tom, aby se u nás zákazník nejen cítil dobře, ale aby také odjížděl s pocitem, že byla splněna všechna jeho přání, včetně těch nevyřčených,“ říká Pavel Vávra, jednatel Lexus Tsusho Průhonice.

Omotenashi si zakládá na pokoře, osobním přístupu a maximální zodpovědnosti. Nic vám nechybí, cítíte se jako doma, ale jste tu přece kvůli novému vozu. Stačí se rozhlédnout, jsou tu všechny řady – modernizovaný RX i jeho sedmimístná varianta RX L, městský crossover UX nebo oblíbený sedan ES a nechybí ani kupé LC a sedan LS. Brzy tu prý bude mít místo i letošní novinka LC Convertible, vůbec první kabriolet značky Lexus s plátěnou střechou.

Nadstandardní služby jsou připravené i pro váš vůz. Najdete tu ekologickou lakovnu, klempírnu i šetrnou mycí linku. A během servisu máte k dispozici flotilu náhradních vozů.

„Letošní prodeje dokazují, že značku navzdory koronavirové krizi objevuje stále více lidí, kteří preferují pověstnou kvalitu a spolehlivost, vynikající zpracování, špičkové technologie i brilantní jízdní výkony,“ doplňuje Vávra.

Proto si tady dali za cíl, abyste odcházeli s pocitem, že tahle návštěva pro vás byla zážitkem. A možná právě proto se sem budete chtít vracet. A brzy se opravdu vydáte užít si pohostinnost založenou na Omotenashi přímo do Japonska.