Věnováno Messnerovi. Montblanc představil hodinky pro vysokohorské průzkumníky

Autor: Proč Ne ?!
Datum: 9. 3. 2021
Foto: Montblanc

Koronavirová pandemie velí ke znovunalezení vztahu k přírodě. A do ní jsou jako stvořeny hodinky pro dobrodruhy. Takové dělá značka Montblanc a teď je dokonce ušila na míru jednomu z nejslavnějších průzkumníků vůbec: legendárnímu horolezci Reinholdovi Messnerovi, který jako první vylezl na všech 14 osmitisícovek.

Vroce 2018 uvedla společnost Montblanc na trh manufakturní hodinky 1858 Geosphere, které se pyšnily odvážným zobrazením světového času se dvěma výraznými otočnými kotouči, představujícími severní a jižní polokouli. Od samého začátku jsou tyto hodinky spojeny s tzv. korunou planety, kterou tvoří nejvyšší hory všech sedmi kontinentů, a s výzvou Reinholda Messnera. Jeho trasa, označovaná jako “Messnerův seznam”, je jednou ze čtyř variant, jak zdolat všechny nejvyšší vrcholy každého světadílu, a je považována za tu nejtěžší verzi výzvy vůbec.

“Reinhold Messner ztělesňuje hodnoty, které chceme zdůraznit naší produktovou řadou Montblanc 1858 s badatelským duchem. Je žijící legendou vysokohorského průzkumu a horolezectví. Svým nebojácným duchem a nepotlačitelným smyslem pro odhodlání se za sebou snaží zanechat nesmazatelnou stopu a inspirovat dobrodruhy po celém světě,” říká Nicolas Baretzki, šéf Montblancu.

Montblanc 1858 Geosphere je klíčovým modelem řady 1858 se dvěma výraznými klenutými otáčejícími se glóby a inovativní indikací světového času. Limitovaná edice hodinek harmonicky kombinuje bronzové, modré a růžovým zlatem pokovené prvky, které hodinkám dodávají vintage vzhled připomínající nástroje horolezeckých průzkumníků minulosti.

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Messner Limited Edition se zrodily díky spolupráci s Reinholdem Messnerem, italským horolezcem německé národnosti. Edice je limitována na 262 kusů na počest všech osmitisícovek, tedy vrcholů sahajících přes 26 200 stop, které horolezec během své kariéry zdolal. Propojení s Messnerovými úspěchy se nabízí: otočné glóby na těchto hodinkách obsahují červené tečky odkazující na “sedm vrcholů” (z hlediska horolezectví je Messnerův seznam nejnáročnější). Zadní strana zahrnuje rytinu hory Mont Blanc, kompletní Messnerův seznam, kompas s emblémem Montblanc a dva zkřížené cepíny. Do limitované edice byla speciálně přidána také rytina Messnerova podpisu.

“Spolehlivé a vysoce výkonné hodinky jsou nezbytným společníkem každého dobrodruha, který se vydá na velkou expedici. Je vzrušující být spojován s hodinkami inspirovanými Minervou a její bohatou tradicí provázející mnoho dobrodruhů, kteří se věrně spoléhali na tyto profesionální hodinky přede mnou. Reprezentují také velmi osobní a významnou vzpomínku na tisíce stop, které jsem zdolal během své kariéry profesionálního horolezce,” říká Reinhold Messner.