Yam Yam: Asie na talíři

Autor: Barbora Votavová
Datum: 11. 11. 2019
Foto: Barbora Votavová

Tady se nají jen ten, kdo má rád pálivé. Tvrdí kdo?!

Když restaurace Yam Yam v Praze začínala, nabízela jednu z nejpálivějších polévek na světě. Původně šlo jen o marketingový tah, jak nalákat do nového podniku lidi. Majitel návštěvníkům nabídl, že kdo sní superpálivou polévku Grung Tab Tom Yam, bude ji mít zadarmo. Jenže každý, kdo chtěl polévku ochutnat, musel také zároveň podepsat papír, že jí polévku dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Ďábelskou pochoutku už Yam Yam sice nenabízí, ale za to si tu pochutnáte na spoustě “správně” ostrých i nepálivých jídel asijské kuchyně.

Yam Yam má v Praze celkem tři pobočky – jednu v Dejvicích, jednu u metra na Vyšehradě a jednu poměrně nově i v Karlíně, kterou najdete kousek od tramvajové zastávky Urxova. Pokud jste už někdy Yam Yam navštívili, příliš vás v Karlíně nepřekvapí. Mají tu stejná jídla, stejné nápoje i velmi podobně laděný interiér. A vlastně na tom není nic špatného, protože tak jako v ostatních pobočkách, i tady si milovníci asijské kuchyně přijdou na své.

Doporučit v Yam Yamu pouze jedno jídlo nejde. Zkrátka se musíte smířit s tím, že jedna návštěva stačit nebude. Mezi oblíbené stálice tu rozhodně patří Bun Bo Nam Bo, Phad Thai i hovězí polévka Pho. Do menu v nedávné době přibylo i několik novinek. Jednou z nich je Poke – marinovaný losos, rýže a pořádná porce zeleniny. To vše doplňuje chilli majonéza a sójová omáčka. Výborné je i nově zařazené Kung Pao s kuřecím masem. Pokud příliš nefandíte pikantním pokrmům, nebojte se říct o porci bez chilli. Milá obsluha to v kuchyni zařídí. 

Ať už si dáte cokoliv ze stálého menu, počítejte však s obří porcí. Jestli ale přece jen budete mít ještě místo na sladkou tečku, zkuste zelené indonéské palačinky s kokosovou náplní a domácí šlehačkou. 

Kromě stálé nabídky můžete ve všední dny vybírat i z poledního menu. To obsahuje dva různé hlavní chody, ke kterým pak dostanete polévku dne a nápoj. Porce nejsou tak velké, ale najíte se stejně dobře.