Zahrada, rýč a šampaňské

Autor: Ondřej Novotný
Datum: 3. 7. 2019
Foto: archiv značky

Linda Brattlöfová dlouho hledala nový domov. V jednu chvíli se už zdálo, že ho našla. Stála před sluncem zalitým sídlem s bílou fasádou, útulným dvorkem a rozlehlou zahradou. Bylo perfektní! Hned začala snít o tom, jak by se právě tady skvěle trávily víkendové dny: posedět s přáteli na terase a s drinkem v ruce sledovat, jak si děti hrají s míčem. Ve stejný okamžik se ale všechny její představy rázem rozplynuly.

Zadívala se na dům pozorněji a všimla si detailů, od kterých najednou vůbec nemohla odtrhnout oči. Ta zelená hadice s oranžovými koncovkami vypadá hrozně! A držáky na nářadí se přece úplně rozpadají! Dům, který ještě před chvilkou vypadal tak idylicky, se jí najednou začal protivit. Ale nechtěla to tak jednoduše vzdát, nehezké doplňky se vymění a všechno bude zase dokonalé. Jen sehnat třeba takovou bílou hadici, která by se k domku tak moc hodila. Proto zapnula počítač a dlouhé hodiny ji hledala. Jenže nikde nic, ani náznak toho, co by si představovala. Už byla dost zoufalá, a když procházela diskusní fóra, všimla si, že není jediná, kdo po něčem takovém marně touží.

V tu chvíli se jí zrodil v hlavě nápad. Proč by nezačala krásně dokonalé nářadí navrhovat sama?! Založila vlastní značku Garden Glory pro lidi, jako je ona. Pro ty, kteří se nespokojí s obyčejností a chtějí, aby i běžné pracovní nástroje byly vkusným doplňkem domácnosti.

Její zahradní hadice, třeba ta bílá se zlatými detaily nebo jasně růžová, vypadají elegantně, dají se snadno stočit a nosit stejně hrdě jako kabelka od Gucciho. Nebo nástěnné držáky, které mají tvar paroží a budou se skvěle vyjímat na zdi jakéhokoliv domu. Zahradu pozvednou i květináče ve tvaru opic či lvů, luxusní zlaté či stříbrné pracovní rukavice, nebo krmítko pro ptáky ve tvaru diamantového prstenu.

Krmítko pro ptáky, 195 eur

Odteď můžete díky této švédské designérce strávit jaro na zahradě jinak, než jste byli zvyklí. Oblečte si něco hezkého, nalijte si šampaňské, pusťte hudbu a začněte se ohánět věcmi, které mají styl. I práce na zahradě může být noblesní. A mimochodem, ten dům si Brattlöfová nakonec opravdu koupila.