Creammy | designový concept store, který okouzlí nejen děti a maminky

Autor: Lucie Nováková
Datum: 7. 12. 2023

Původně Kouzelné hračkářství, které není už jen hračkářstvím, ale rodinným concept storem, kde si na své přijde celá rodina. Kouzla už také v názvu nehledejte. Ta zůstávají ale přítomna v elegantních prostorách karlínské prodejny Creammy. Zapomeňte na klasická hlučná hračkářství a nasajte s námi kouzelnou atmosféru díky rozhovoru s Kateřinou Jonášovou, jednou z majitelek Creammy. 

Řadu let jste měly prodejny na Vinohradech a na Smíchově. Proč jste se rozhodly pro otevření další prodejny v Karlíně?

Po Karlínu jsme pokukovaly delší dobu. Máme Karlín rády, moje děti tu mají školy. Když se naskytla možnost rekonstrukce prostoru v objektu Tulipa, nebylo o čem přemýšlet. A byl to dobrý krok. 

Pomalu tu budete slavit rok. Jaký to byl pro Creammy rok?

Když jsme začátkem roku 2023 otevíraly obchod v Karlíně, měnily jsme i název z Kouzelného hračkářství na Creammy. Z výběrového hračkářství se stal rodinný concept store. Chtěly jsme dát najevo, že Creammy není jen klasickým hračkářstvím, že si tu na své přijdou i stylové ženy a maminky. Aktuálně produkty pro ně určené tvoří překvapivě velkou část obratu. 

Měly jste od začátku jasnou představu o tom, jak bude obchod vypadat?

Celý obchod je navržen v jemné krémové barvě, která se obtiskla i do nového názvu. Chtěly jsme prostor, který bude elegantní, noblesní, minimalistický, ale bude také odrážet náš výběr z převážně severských značek. Interiér jsme navrhovaly s ženským designerským duem z Atelier Monday. Naším cílem bylo vytvořit prostor, který si užijí nejen děti, ale krásně se tu budou cítit i jejich maminky. 

V čem je Creammy unikátní?

Na začátku jsme byly dvě akční maminky, které na českém trhu nenašly to, co pro své děti hledaly. Přály jsme si kvalitní designové hračky, které budou děti rozvíjet a zároveň nebudou na jedno použití a nebudou zatěžovat životní prostředí. Méně je více, a to platí i u hraček. Ještě s malými dětmi jsme si vymyslely a vyrobily mammadiáře a rodinné plánovače. Postupně jsme začaly dovážet vybrané francouzské a skandinávské značky. Vše, co vybíráme, za to ručíme. Naše značky mají často podobný příběh, jako je ten náš – kdy dvě kamarádky nebo maminka s dcerou vytvořily něco, co jim samotným chybělo. 

Jaké máte s Creammy plány?

Je toho hodně :). Výhledově se chceme pustit do rekonstrukce stávajících prodejen na Smíchově. Určitě se chceme zaměřit na rozvoj velkoobchodu, který pro nás představuje kolem šedesáti procent obratu. Možná přijdou na řadu i další města. Pokukujeme po prostorách v Brně a v Ostravě. Rády bychom na e-shopu rozšířily sortiment, a třeba i směrem k tatínkům. Čerstvě působíme na Slovensku, kde nás najdete snadno jako creammy.sk. Výhledově plánujeme také krásné kolaborace s jednou módní a jednou šperkařskou značkou.

Mnoho žen a maminek by jistě uvítalo vaše tipy na dárky pro děti. 

Jsme rády, že umíme nabídnout celou škálu kvalitních hraček a pomůcek od nejmenších miminek po starší děti. Pro miminka bych zmínila francouzskou značku Moulin Roty, kde najdete vkusná barevná chrastítka, muchláčky i hrací podložky. Velmi oblíbené jsou věci od kodaňské značky Konges Slojd – od mušelínových plen, přes kvalitní oblečení, hračky do vody až po dětské kočárky třeba s typickým motivem citrónů. Přípravu svačin pro děti vám můžou ulehčit dózy a lahve od značky Liewood. Mezi dětmi a rodiči jsou populární ručně šité myšky a jiná zvířátka dánské značky Maileg. Pro kreativní děti se nabízí pomůcky na malování, skládání, vystřihování od značek DjecoLONDJI. Starší děti, ale i celou rodinu budou bavit deskové a karetní hry.

A co by naopak mohlo potěšit ženy k Vánocům?

Velmi oblíbené mezi našimi zákaznicemi jsou laky na nehty Manucurist. Letos máme i slavnostně orientovanou vánoční kolekci. Takový dárek potěší nejednu ženu, maminku, kamarádku nebo kolegyni v práci. Nádherné jsou etické pozlacené mosazné šperky od Agapé studio. Většinou jeden kousek nebude stačit. Krásným a zároveň maximálně praktickým dárkem budou veganské kabelky a taštičky na mobil od MONK & ANNA. Nejen na kočárek se hodí stylové chlupaté tašky od studio NOOS. Na začátku našeho podnikání byly mammadiáře, díky kterým sladíte práci i rodinný život, proto se hodí jimi i naše tipy zakončit.