Dhaba Beas: Zdravé vegetariánské i veganské jídlo za dvě stravenky

Autor: Barbora Votavová
Datum: 7. 10. 2019
Foto: Barbora Votavová

Bezmasá jídla masožravce neuspokojí. Tvrdí kdo?!

Dhaba Beas je jedním z nejoblíbenějších vege podniků. V Praze má hned několik poboček, některé přímo v centru a Karlín nesmí samozřejmě chybět. Restauraci, která v čase polední pauzy praská ve švech, najdete kousek od metra a díky svítivě žlutému logu ji rozhodně jen tak nepřehlédnete.

Dhaba Beas funguje jako samoobslužný bufet a jídlo se platí na váhu. Množství i kombinace jsou čistě na vás a rozhodně se nemusíte bát, že by se nad tím kdokoliv pohoršoval. Ochutnat se má všechno a při první návštěvě Dhaby to platí dvojnásob. Pochutnáte si tu na jídlech především z Asie. Převažují hlavně indické chutě, ale velký vliv na místní nabídku tu má i thajská nebo vietnamská kuchyně. Prim tu hrají čerstvé suroviny a sezónní zelenina.

Každý všední den a sobotu tu najdete celkem slušný výběr teplých pokrmů. Nikdy nechybí rýže, luštěniny, omáčky a grilovaná zelenina, často si můžete pochutnat na sojových nudličkách a pokud budete mít štěstí narazíte na zapékané brambory, vietnamské závitky, špenátové lasagne nebo také na naprosto dokonalé nudle pad thai s tofu. 

Tím ale bufet zdaleka nekončí. Když už si myslíte, že se vám na tác a do všech možných mističek nic nevejde, dojdete k zeleninovým salátům, které si rovněž nesmíte nechat ujít. Na lehce štiplavý křupavý salát kimchi nebo na rajčatový salát s ředkvičkami zkrátka nějaké to místečko musíte najít. Bez odmlouvání.

Pokud chcete oběd zakončit sladkou tečkou, není problém. Vždy se tu najde pár zdravých exotických dezertů nebo smoothie. Třeba taková halva s vanilkovým přelivem, to je nebe v puse!