Podolka: Dobré a zdravé jídlo v pohodové atmosféře

Autor: Barbora Votavová
Datum: 14. 10. 2019
Foto: Barbora Votavová

Podnik, kde si pochutná vegetarián, celiak i milovník masa, neexistuje. Říká kdo?!

Svou první restauraci otevřeli v Podolí s nádherným výhledem na Vltavu už v roce 2012, o tři roky později se své Podolky dočkal i Karlín. Oblíbená restaurace, kterou můžete znát také z farmářských trhů, láká převážně na bezmasá jídla, poctivou kuchyni plnou zdravých pokrmů a příjemný interiér.

Podtitul restaurace zní “nejen vegetariánská”. Koncept kuchyně je sice založený z velké části na vegetariánských pokrmech, ale pochutná si tady i milovník masa. V Podolce umí například výtečné burgery, které rozhodně stojí za ochutnávku. Vaří tu z přírodních surovin bez nejrůznějších přídavků, které do dobrého jídla nepatří. Zároveň k surovinám přistupují s respektem k přírodním zdrojům. Místní kuchaři připravují pestrá jídla podle vlastních receptur zejména z tuzemské sezónní nabídky a ze zdrojů domácích producentů.

Kromě stálého menu mají v karlínské Podolce ve všední dny i polední nabídku. Na výběr máte většinou pět jídel, z nichž jsou nejméně dvě jídla vegetariánská. Některá jídla jsou navíc bezlepková nebo veganská. K tomu je na poledním menu vždy jedna polévka dne, dezert týdne a slušný výběr domácích limonád. Velké plus dostává Podolka za kohoutkovou vodu, která je nachystaná na stolech. 

Podolka je restaurace, kde si zkrátka každý najde to své. Na to myslete, až se budete s větší skupinkou lidí dohadovat, kam si zajdete na oběd tentokrát. Takže pokud hledáte místo na rychlý oběd s kolegy, posezení s rodinou a přáteli nebo podnik, kam můžete vzít klienta, Podolka vám nabídne příjemnou atmosféru a dobré kvalitní jídlo k tomu.