Den pro duševní zdraví nebo Riverside Fest plný zábavy. V Karlíně to žije i po prázdninách!

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 30. 8. 2023
Foto: unsplash.com

S létem končí veškerá legrace. Říká kdo?! V Karlíně se dějou věci pořád.

Karlínský den pro duševní zdraví

10. září 2023 od 11 do 18 hodin

Tématem třetí ročníku Karlínského dne pro duševní zdraví, který se bude konat 10. září na Karlínském náměstí, je O vzteku a jiných dobrých emocích. Dozvíte se spoustu zajímavých informací a tipů, jak si poradit se svými emocemi i doporučení, jak pečovat o své psychické zdraví. Budete se moci poradit s odborníky z mnoha různých organizací.

Na akci vás čekají workshopy, například mindfulness, kung-fu terapie nebo bubnování Drum Circle s Petrem Šušorem. Těšit se můžete také na moderované diskuze s odborníky, které budou nahrávané pro Psychologický podcast a pro pořad Balanc Radia Wave. Na akci uvidíte i ukázku canisterapie a v „tulikoutku“ organizace Léčivé tlapky se můžete pomazlit s canisterapeutickými pejsky. Nebojte se s sebou vzít také děti, i pro ně bude připravený zábavný program.

Riverside Fest

12. září až 14. září 2023

Rozlučte se s létem ve velkolepém stylu! Koncerty, DJs party, grilovačku, zumbu pro děti i dospělé, lekce tance a spoustu další zábavy přinese Riverside Fest, který proběhne v kampusu River City Prague od úterý 12.9. do čtvrtka 14.9.

Na každý den je připravený bohatý program – v úterý večer vás například čeká akustické vystoupení mladých talentů, ve čtvrtek se zase těšte na velkou party s MALALATA DJ duo. A pozor, ve středu od 20 hodin vystoupí Lenny, energická zpěvačka, která se svými hity dobyla Evropu a doma v Česku patří k největším hudebním talentům současnosti. Co by to bylo za fesťák bez pořádného „chrápláku“, nemáme pravdu?

Na správném festivalu nesmí samozřejmě chybět ani spousta dobrého jídla a pití, takže i vaše chuťové pohárky si přijdou na své. Kompletní program a veškeré info k třídenní akci najdete na facebookové stránce nebo na instagramu River Rinku.

River City Prague se za poslední dobu hodně posunul – vede sem nová lávka, která propojuje Holešovice a Karlín, je tu mnohem více zeleně a přibude také třeba krásný outdoor office. Celý kampus zkrátka vstupuje do nové etapy života, takže dostane i nové jméno a novinek bude ještě mnohem víc! Riverside Fest je jen první z nich.

Zažít Karlín jinak – Urxova

16. září 2023 od 14 do 22 hodin

Zažijte Karlín jinak, tentokrát v ulicích Urxova a Petra Slezáka! Čeká vás výjimečné odpoledne se sousedy a přáteli z Karlína. Na tradiční karlínské sousedské slavnosti se rozhodně nebudete nudit. Ulice ožijí bohatým programem, který budou organizátoři postupně odhalovat na facebookové události. A pokud chcete přispět i vy, můžete s organizováním akce pomoct. Ozvěte se organizačnímu týmu na vastr@seznam.cz.

Karlínský festival kávy

17. září 2023 od 10 do 18 hodin

Třetí zářijovou neděli si v Karlíně nejvíce užijí milovníci kávy. Na Karlínském náměstí se bude od dopoledních hodin konat tradiční Karlínský festival kávy, kterého se zúčastní ty nejlepší pražírny a kavárny. Návštěvníkům představí jak klasickou přípravu kávy, tak i různé alternativní způsoby nebo třeba i kávové rituály.

Nebude chybět ani pestrá nabídka skvělého jídla, živá hudba a DJ Hlava. Pro děti i pro dospělé bude připraven bohatý doprovodný program a tematické workshopy. Dorazí také umělci z tetovacího salónu Ink culture a Henna Helena, kteří ozdobí vaše těla.