Kam vyrazit pro nejlepší chai latté v Karlíně?

Autor: Lucie Nováková
Datum: 13. 10. 2023

S podzimem přichází nejen chladnější počasí, touha zabalit se do teplých svetrů, ale i chutě na teplé nápoje, které prohřejí zkřehlé ruce. Věříme, že nejsme sami, kdo se každoročně těší na voňavé, sladké a intenzivně kořeněné chai latté. Pokud jste naladěni na stejnou vlnu jako my, vyražte s námi po karlínských kavárnách, ve kterých servírují ta nejlepší chai latté. 

Pokud přeci jen váháte, jestli bude chai latté vaším nejoblíbenějším podzimním nápojem, tady nabízíme hned několik důvodů, proč si jej zamilovat.

  1. Aroma | chai latté vás dostane vyladěnou kombinací černého (někdy i zeleného) čaje a různého koření jako je skořice, hřebíček, kardamom, zázvor, ale i pepř, který vás bude lehce štipkat na jazyku. 
  2. Změna | možná jste přepití kávových nápojů, proto může být hrnek horkého chai latté kýženou změnou. Hřejivost a kořeněná chuť na vás může působit uklidňujícím dojmem. 
  3. Variabilita | neexistuje jeden recept na chai latté. Naopak řada kaváren dává přednost vlastní výrobě jedinečné kořeněné směsi. Díky tomu můžete zkoušet celý podzim a hledat si to svoje nejlepší chai latté. 

My doporučujeme vyrazit do těchto kaváren:

Loft

Velký hrnek lahodně sladkého a jemně kořeněného chai latté ve vás bude evokovat chuť smotat se do klubíčka na gauči a pozorovat podzimní plískanice z okna. Ideálním místem pro jeho vychutnání proto bude kavárenský gauč, který se nachází v horním patře kavárny. 

Eska

Stále ještě nová Eska nás teď moc baví. Moc doporučujeme sem vyrazit brzy ráno a i třeba přes chladnější počasí si se šálkem teplého chai latté a čerstvým koláčkem se usadit venku a zabalit se do deky. Nejen chai latté tu nyní servírují v jedinečných hrnečcích z dílny Bisqit. V Esce se můžete těšit na velmi sladké a bohatě mléčné chai latté.

Etapa

Vždy milá obsluha vám na stůl přinese hrnek značně kořeněného chai latté. Po prvním ochutnání ucítíte skořici, kardamom, zázvor, muškátový oříšek, hřebíček i černý pepř a badyán. Pokud vyrazíte v teplejší podzimní dny, doporučujeme si jej vypít venku pod barevnými stromy. Pokud jste milovníky kořeněných chutí, nezapomeňte si etapí směs chai latté pořídit i domů. 

Grounds

Milovníci jemných chutí si přijdou na svém ve vnitrobloku umístěné kavárně a pražírně Rusty Nails. Jakou péči tu všichni basisté věnují každému šálku kávy, tak přesně takovou péči dostane i vaše chai latté. Taky dopořučujeme vyzkoušet i jejich kakao. Precizní latté art je součástí. 

Parlor

V krásných a věčně vyprodaných autorských hrnečcích Marsei ceramics tu dostanete výrazně kořeněné chai latté. Pro jeho vychutnání zkuste ulovit místo v některém z pohodlných křesel. Pokud máte rozvernou náladu pro experimentování, můžete vyzkoušet typicky zelené matcha latté nebo růžové pink latté. To jsme nezkoušeli, tak nám alespoň můžete napsat, jak vám chutnalo. 

Proti proudu

Velký hrnek s uchem, který budete mít chtít obejmout oběma rukama a prohřát se tak po toulkách Karlínem. Když budete mít štěstí, kořeněné chai latté vám s úsměvem a pár milými slovy naservíruje sám majitel podniku.