Jarní procházka za dobrotami z Karlína

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 14. 3. 2022

Už se také nemůžete dočkat, až si hezky posedíte na zahrádce v oblíbeném podniku, zaposloucháte se do zvuků karlínských ulic a vychutnáte si dobrou kávu nebo oběd na čerstvém vzduchu? Využijte první teplé dny, udělejte si jarní procházku po Karlíně, načerpejte vitamín D a dejte si něco dobrého na zub. Pro inspiraci jsme vybrali pár tipů, se kterými bude vyhřívání se na sluníčku ještě o kousek příjemnější.

Dva kohouti a Bufet

Prostorný dvorek, o který se dělí podniky Bufet a Dva kohouti, funguje už i teď, a tak si jarní sluníčko můžete vychutnat s pivem v ruce. Vyberte si z nabídky obou sousedů. Ke Dvěma kohoutům si skočte pro pivo, každý den tu vaří jen pár metrů od výčepu skvělý ležák, ale kromě něj na vás čeká i bohatá nabídka z pivovaru Matuška. Pro pořádný nášup zase zamiřte k pultu Bufetu. Na menu najdete šťavnaté pečené kuře, trhané maso, dokonalé carpaccio nebo třeba burger.

Garage

Pořádnou nálož kanadské pochoutky dostanete v podniku Garage. Hranolky posypané sýrem a přelité horkou hnědou omáčkou z hovězího vývaru. To je základ poutine, který můžete vylepšit trhaným masem nebo třeba opečenou slaninou. Tohle jídlo je ideální na zobání venku na lavičce. Dají vám ho do papírové krabičky, k tomu vidličku a hurá hledat nějaké místo na sluníčku. Porce jsou obří, a tak se můžete rozdělit nebo si schovat tuhle dobrotu i na večeři.

Kafe Karlín

Jarní procházka Karlínem se neobejde bez kafe. Ve vyhlášeném espresso baru Kafe Karlín vám připraví perfektní kávu a navíc má tu nejideálnější polohu. Najdete ho totiž jen kousek od parku u kostela, a tak s horkým nápojem můžete vyrazit posedět právě tam. Kávu vám tu připraví ze zrnek z vlastní pražírny Kávový klub, které si můžete pořídit i domů, včetně veškeré výbavy pro domácí přípravu.

EMA Espresso Bar

O kvalitní kávu není v Karlíně rozhodně nouze. Dokonalou dávku kofeinu vám připraví i v Emě, kousek od metra Křižíkova. Silné espresso, horký batch nebo třeba flat white s pěnou jako samet. S sebou můžete na procházku přibalit i některou ze sladkých dobrot nebo sendvič do ruky.

Puro Gelato

Pokud si už troufnete na zmrzlinu, doporučujeme karlínskou cukrárnu s tím nejlepším gelatem v okolí. Puro Gelato sídlí kousek od stanice metra Křižíkova a nabízí nespočet ovocných sorbetů a smetanových příchutí. Pochutnají si tu vegani i ti, kteří se snaží omezit cukr. My nedáme dopustit na levandulovou nebo jahodovou klasiku. Ale věříme, že s žádnou příchutí tu nešlápnete vedle. K výrobě gelata používají kvalitní a čistě přírodní suroviny bez konzervantů a dodavatele vybírají mezi drobnými pěstiteli a malými farmáři. Gelato se vyrábí každý den v italských strojích a uchovává se v tradičních nádobách. Celá výroba je pod dohledem italského mistra cukráře Giuseppeho. A pokud si nejste výběrem jistí, obsluha vám dá na lžičku ochutnat.