Jarní vyběhnutí z Karlína (anebo to stačí vzít rychlou chůzí)

Autor: Tereza Vlková
Datum: 20. 4. 2023

Jaro je konečně tady! S přechodem na letní čas se zásadně prodlužuje doba, kterou máme po práci k dispozici za světla, a sluníčko a teplo vysloveně zvou k tomu, abyste cestu, kterou jindy pojedete tramvají, šli tentokrát pěšky.

V dnešním článku pro vás máme několik tipů na pár set kroků navíc z vaší karlínské kanceláře za lokálními zajímavostmi nebo pochůzkami, které vám pomohou splnit denních 10 tisíc! Že počítání kroků je nuda? Říká kdo?!

Holešovická tržnice

HolKa (námi nejočekávanější lávka v Praze!) sice ještě není otevřená, ale druhý břeh Vltavy nám z River City Prague nemusí být zapovězen ani teď. Taky nechodíme rádi po Hlávkově mostě, ale – nezapomněli jste na přívoz? Po práci se vám mohou hodit spoje v 17:03, 17:18, 17:33 a 17:48, resp. 18:03 a 18:33. V Holešovicích jste za pár minut a těch pár set kroků na obou březích Vltavy vás dostane ke skvělému jídlu, lokálnímu nákupu nebo za kulturou. A v tuto dobu nezapomínejme ani na velikonoční vajíčka od šťastných slepic!

Rozhledna Pletená

Věděli jste, že i přímo v Karlíně se na Karlín můžete podívat svrchu? Takže k těm asi 750 krokům z River City Prague, kterými se dostanete na dvůr Kasáren, přidejte ještě pár schodů na vrchol rozhledny Pletená od českého sochaře Čestmíra Sušky. Jako jarní příprava pevného pozadí za nás ideální! Navíc je možné tuhle vycházku završit na místě kulturním zážitkem nebo drinkem s přáteli – co víc si přát.

foto: www.matous-vins.cz

Hřbitovní kaple

Už znáte kapli karlínského vojenského hřbitova z roku 1753, která je kulturní památkou a patřila k objektu Invalidovny? Stojí kousek od rohu ulic Pernerova a Šaldova, a pokud se na ní půjdete alespoň zvenku podívat (aktuálně nebývá pravidelně přístupná zevnitř, takže její nádherné fresky pravděpodobně neuvidíte), cestou z kanceláře si vysloužíte 1500 kroků do vašeho denního součtu.

Dřezovcová alej

V roce 2016 byla do soutěže Alej roku nominovaná i karlínská dřezovcová alej z Křižíkovy ulice (mezi Thámovou ulicí a Kaizlovými sady). Její nejkrásnější období je podle mnohých na podzim, kdy se zabarvuje do žluta, my si ale stojíme za tím, že skoro pařížskou atmosféru vytváří celoročně – a teď v dubnu sem budeme chodit pozorovat, jak se každým dnem víc a víc zelená! Z River City Prague nám to až na její vzdálenější konec koštuje 1600 kroků, a to už se počítá! Cestu si můžete zpříjemnit třeba dobrou kávou – přímo v aleji máte na výběr z Můj šálek kávy, Do Oblak Cafe a LOFT Karlín.

foto: Alej roku

My věříme, že něco pro zdraví zvládneme udělat každý, zvláště jarní den, a nemusí to být hned obří skoky pro lidstvo. Snad jsme vás alespoň maličko inspirovali, jak se o trochu víc v Karlíně nenásilně hýbat. Ať se vám po Karlíně tohle jaro dobře chodí!

P. S.: Počty kroků berte, prosím, jako orientační. Přece jen máme každý jinak dlouhý krok. 🙂