Rozdávejte radost! Tipy na karlínská květinářství a obchody s pěknými dárky

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 27. 4. 2023
Foto: Unsplash

První máj, Den matek, vysvědčení… příležitostí, kdy vyrazit pro kytici a malou radost k tomu, bude v nejbližších týdnech několik. A abychom vám to trochu ulehčili, dali jsme dohromady pár tipů, kam se v Karlíně pro krásné květiny a dárky, které udělají radost, vydat!

V Karlíně je květinářství nespočet. Hezké květiny koupíte v květinářství Černý Tulipán na Sokolovské, v Urban Bloom na Rohanském nábřeží, v květinářství na tramvajové zastávce Karlínské náměstí nebo každý pátek na farmářských trzích u kostela. Nakonec jsme ale vybrali dva favority, které bychom rádi vypíchli. Obě květinářství jsou podle nás opravdu výjimečné, i když každé pěkně po svém.

Přímo v River City Prague v budově Danube House sídlí jedna z poboček oblíbeného květinářství Kytky od Pepy. Síť květinářství, které najdete kromě Prahy také v Plzni, Liberci nebo v Českých Budějovicích, provozuje Josef Dušátko už od roku 2010. Kytky od Pepy se specializují na prodej a vazbu řezaných a hrnkových květin, často je můžete potkat nejen v kamenných prodejnách, ale i na farmářských trzích. Za skvělou cenu vám tu uvážou velkou krásnou kytici, pro každou příležitost, a která vám ve váze vydrží klidně i dva týdny. Každý týden pak nabízí kytici za zvýhodněnou cenu 250 Kč. Květinu mění každý týden, od úterý do úterý, a novou podobu zveřejňují vždy v úterý po poledni. Tuto akční kytici je však potřeba objednat nejpozději den předem přes objednávkový formulář u nich na webu.

Stylové květinářství Green Decor má konečně pobočku také v Karlíně, jen kousek od oblíbené kavárny Můj šálek kávy. Už na první pohled se Green Decor liší od klasických květinových obchodů. Vřelý prostor, dlouhý dřevěný stůl uprostřed a spoustu voňavého kvítí, které láká k bližšímu prozkoumání. Poctivě vypěstované květiny a ekologie jsou zde na prvním místě. Dovážejí sem pouze ty květiny, jejichž certifikáty zaručují férový přístup k lidem, kteří je pěstují, a odpovědné chování k životnímu prostředí. Kytici tu pořídíte za 600 až 3000 Kč. Trochu si sice připlatíte, ale za tu kvalitu a krásu to rozhodně stojí. Když se o květiny obdarovaná či obdarovaný stará správně, vydrží opravdu dlouho jako čerstvě utržené.

Hned naproti květinářství Green Decor sídlí obchod NILA s širokou nabídkou udržitelné módy, originálních bytových doplňků, přírodní kosmetiky nebo etických hraček pro děti. Pořídíte tu něco pěkného na sebe, do domácnosti i drobnosti, které potěší. Od grafických přáníček přes svíčky až po šperky. Nám se zalíbily třeba slovenské přírodní rtěnky Fraela, šperky od značek Jules Bean a IBU Jewels, kvalitní kožené doplňky O my bag, brýle Izipizi, kosmetika Meraki nebo Antipodes, praktické, ale stylové termolahve 24Bottles, voňavé difuzéry P. F. Candle Co. nebo brože Macon & Lesquoy. Pokud si však dárek netroufáte vybrat, kupte voucher a obdarovaný už si sám pořídí, co potřebuje a co se mu líbí.

Darujte luxusní zážitek péče o plěť a tělo. Žhavou novinkou v Karlíně je butik Byssine, který dosud fungoval pouze jako online obchod s luxusní přírodní kosmetikou. Jeho zakladatelka Lenka Šťastná popisuje nový prostor jako „chrám čisté kosmetiky“, kde zákazníkům nabízí holistický zážitek včetně expresního ošetření. K návrhu interiéru oslovila výtvarnici, filmovou set dekoratérku Noru Sopkovou, která vytvořila snové scenérie pro mnoho zahraničních filmových produkcí a v roce 2020 byla v kategorii filmový architekt spolu s Rae Vincentem nominována na Oscara a cenu BAFTA za výpravu satirického snímku z období nacistického Německa Králíček Jojo. Butik najdete jen kousek od Esky.

A co takhle potěšit něčím dobrým k zakousnutí? V bistru Etapa se nejen skvěle najíte, ale navíc tu seženete spoustu stylových dárků. Vše můžete prozkoumat z pohodlí domova na jejich e-shopu a pak si cestou pro kafe nebo na snídani objednávku vyzvednout. Koupit tu můžete přeplatné na jejich skvělý kváskový chleba, sklenici křupavé granoly, sypané čaje, domácí pekanové máslo, kvalitní zrnkovou kávu, ale také stylové drobnosti – termohrneček na kávu, českou keramiku nebo ručně odlité sojové svíčky.