Kaava: Spojení výběrové kávy a berlínské módy

Autor: Barbora Votavová
Datum: 5. 8. 2019
Foto: Barbora Votavová

Další kavárna nemá v Karlíně šanci. Ale má, přesvědčte se!

Káva, koláče a oblečení. Tak by se dala ve třech slovech popsat malá kavárna Kaava na Sokolovské ulici, která otevřela na začátku letošního roku. Uspět s dobrou kávou v Karlíně není v obrovské konkurenci snadné, ale Kaava vsadila na nový koncept. Kromě kafe a něčeho sladkého k zakousnutí si tu můžete koupit i oblečení značky 24Coulours.

Jedinečné kousky od berlínských návrhářů, kvalitní materiály a originální kousky, které jen tak nikde jinde (a především na nikom jiném) neuvidíte. V kavárně je i kabinka, kde si můžete všechno oblečení pohodlně vyzkoušet. Pořídíte tu také módní designové doplňky nebo třeba hrnek na kávu s sebou.

V Kaavě si pochutnáte na kávě z pražské pražírny Candycane coffee, kterou tu mají na espresso, filtr i zrnka na prodej. Pokud však příliš neholdujete kávě, určitě si vyberete z celkem bohaté nabídky čajů, limonád nebo alkoholických drinků. Takový Aperol Spritz, Negroni nebo sklenička prosecca na osvěžení u venkovních stolků na stojáka určitě někdy přijde vhod.

Ke kávě pak samozřejmě nesmí chybět nějaká ta sladká tečka. Za ochutnání stojí především banánový chlebíček s karamelovou polevou a oříšky. Kaava potěší ale i milovníky klasických ovocných koláčů s drobenkou.

Veškeré pití a jídlo vám tu naservírují s sebou. Podnik je opravdu maličký, a tak funguje spíše na bázi espresso baru. Pokud však máte chvilku (a trochu štěstí), posedět můžete na útulné lavici s hromadou polštářků nebo na barové židli se stolkem u stěny.