Kam na vánoční chutě v Karlíně?

Autor: Barbora Votavová
Datum: 16. 12. 2019
Foto: Barbora Votavová

Jestli láska prochází žaludkem, tak Vánoce tuplem. Co musíte ochutnat a kde se v Karlíně stoprocentně naladíte na sváteční atmosféru? Račte tudy!

Pro vánočku

Vánoce bez vánočky by byly jako Šafránková bez Trávníčka. Kam ale pro ni (vánočku, ne pro Libušku), když se vám nechce stát hodiny u mísy s kynutým těstem a modlit se, aby to tentokrát vyšlo? Ať už máte chuť na pár kousků nebo popravdě tušíte, že dva kousky rozhodně nestačí, nechť vaše zimou ztuhlé kroky zamíří do Antonínova pekařství. Mají tu starou dobrou klasiku – s rozinkami a ozdobenou plátky mandlí. Dokonce si ji tu můžete předobjednat, ať máte o svátcích co mlsat.

Na svařák i kakao

… a na další osvědčené zimní nápoje, které vás zahřejí v bříšku i na duši, zajděte do kavárny Mamacoffee. Vánoce tu berou skutečně vážně, a tak si pro své hosty na zimní sezónu nachystali speciální nápojové menu. Do svých typických hrnečků z domácí dílny vám tu připraví svařák z bílého nebo červeného vína, svařený mošt (s hruškovicí Žufánek i bez), horkou čokoládu, horkou citronádu, ale hlavně dokonale našlehané kakao, o kterém se vám jako malým dětem ani nesnilo.

Na něco netradičního

Irská káva, Chai latte, London fog… to už možná znáte, ale co takový drink jménem Vdoleček, který (stejně jako první tři nápoje) nabízejí v kavárně Můj šálek kávy? Káva, rum, povidla, zakysaná smetana, to všechno ve vysoké skleničce. Jakkoliv bláznivě to zní, Vdoleček je to nejlepší vánoční pití, co jste kdy ochutnali! Když k tomu ještě přidáte teplé lívance s hruškovým pyré, nekonečná blaženost vás nemine. Protože jak všichni víme, lívancové těsto funguje na každou bolístku.

Pro cukroví

… nemusíte až ke dvanácti měsíčkům, zajděte si raději do bistra Proti proudu. Když budete mít kliku, pár kousků ulovíte ještě teď ke kafi. Zapište si ale do diáře tip na příští rok, že máte v průběhu listopadu číhat na jejich sociálních sítích. Bistro Proti proudu totiž nabízí cukroví na objednávku. Domácí, voňavé, napečené s láskou a hlavně strašně dobré. Cukroví lze objednávat po kilech a v každé várce najdete několik druhů. Od bezlepkových až po ty tradiční.