Kam v Karlíně pro zdravé potraviny?

Autor: Barbora Votavová
Datum: 9. 3. 2020
Foto: Barbora Votavová

Pro velký nákup potravin je potřeba zajít do supermarketu. Ale kdeže, tady seženete všechno!

Suroviny na rodinný oběd, svačinu do kanceláře nebo na víkendovou buchtu. Kde tohle všechno nakoupit kvalitně, ideálně od lokálních dodavatelů a zároveň se vyhnout přeplněným supermarketům? Tudy, prosím!

Sklizeno

Prodejnu asi nejznámější značky se zdravými potravinami najdete na tramvajové zastávce Křižíkova. Jídlo, které tady nakoupíte, neobsahuje žádná škodlivá éčka, žádnou zbytečnou chemii a všechno splňuje potravinový kodex, ke kterému se Sklizeno zavazuje. Potraviny nejčastěji berou od poctivých farmářů, pekařů, zelinářů a dalších dodavatelů. Znají je a mohou se na jejich zboží 100% spolehnout. Ve Sklizenu máte tu výhodu, že nemusíte nutně číst etikety. Už to dávno udělali za vás. K dostání je sezónní ovoce a zelenina, vždy čerstvé pečivo pro vegany i bezlepkáře, kávová zrna, nejrůznější ořechová másla, mléčné výrobky, kvalitní uzeniny i chlazené maso. K dostání tu je třeba oblíbená veganská značka Nemléko nebo skvělé čaje Pukka. Ochutnat musíte ale také jejich zdravější verze dezertů, kterých tu mají (dokonce i o víkendu) spoustu na výběr.

Delmart

Kousek od Sklizena, hned u vstupu do metra Křižíkova, je prodejna Delmart. Soustředí se tady především na kvalitní a prémiové potraviny. Na malé ploše nabízí sortiment, který prošel kurátorským předvýběrem. Nakoupíte tady ale vše, jako v klasickém supermarketu. Od pečiva, až po maso. Do Delmartu však doporučujeme zajít, když sháníte čerstvou zeleninu a ovoce nebo rychlý oběd do kanceláře. Jejich sortiment zahrnuje velký výběr sendvičů, salátů, nakrájeného ovoce, sushi nebo zeleninových a ovocných šťáv přímo z jejich dílny. Pod vlastní značkou prodávají i nejrůznější ořechy či semínka, které jsou ideální na svačinu. Za zmínku rozhodně stojí také nabízené ovčí a kozí jogurty z české farmy Bonlait. 

U Lidušky

Poměrně nová prodejna se zdravými pochoutkami sídlí kousek od Negrelliho viaduktu v Sokolovské ulici. V prostorné samoobsluze nakoupíte čerstvé pečivo, maso, vejce od šťastných slepiček, uzeniny, mléčné výrobky, ovoce, zeleninu, čaje, veganské a bezlepkové pochoutky, zkrátka všechno, na co si vzpomenete. Kvalitně a lokálně. Ze všech zmíněných obchodů má Liduška asi nejbohatší sortiment a nejpříjemnější obsluhu. Pravidelně si odtud odnášíme zdravé kimchi od I Love Hummus nebo jablečné mošty z Loun.

Country Life

Prodejnu biopotravin Country Life najdete v Karlíně blízko stanice metra Křižíkova. S Delmartem a Sklizenem tvoří takový Bermudský trojúhelník, ve kterém vám peníze záhadně mizí z peněženky. Stejně jako v ostatních obchodech, i tady seženete spoustu zdravých dobrot. Narozdíl od Sklizena, Delmartu a Lidušky je však Country Life nejlépe zásobené ekologickou drogerií a přírodní kosmetikou.