Sportovní léto v Karlíně? Tady můžete na pláž i surfovat!

Autor: Tereza Vlková
Datum: 2. 8. 2022
Foto: Vlny Štvanice, River Rink Karlín, Mystic skatepark Štvanice, Shutterstock

Léto je v plném proudu, kolegové se z dovolených vrací opálení a plní dojmů, a vy sedíte v kanceláři. Nejvíc frustrující pracovní období roku je tu. Říká kdo?

Dnes vám přinášíme přehled sportů, při kterých se můžete protáhnout, a nestrávit přitom cestou z River City Prague víc než 15 minut!

Ping pong
Hrávali jste jako malí obíhačku? Přenést se o pár (desítek) let zpět můžete hned za Amazon Courtem, kde je umístěný venkovní pingpongový stůl. Nejlevnější sada dvou pálek a 3 míčků v Decathlonu stojí tolik jako 3 piva (na která si po hře můžete dojít hned vedle do River Rinku), tak na co ještě čekáte?

Tenis
Letošní Wimbledon už skončil a US Open je stále v nedohlednu. Kdo si chce užít trochu tenisu na vlastní kůži, antuku si může zadřít na Štvanici. Kurty jsou dostupné i nečlenům 1. českého lawn–⁠tenisového klubu.

Shutterstock

Volejbal
Dovolenkové procházky na pláži v pěkném kardio tempu si můžete nasimulovat při hře beachvolejbalu. Z River City Prague je vám dostupných vícero hřišť, nejblíž to však budete mít do Přístavu 18600. A když si hru dobře načasujete, můžete po práci kromě sportu stihnout klidně na tom samém místě i nějakou tu kulturu.

Divoká voda
K létu neodmyslitelně patří voda. Kdo se chce osvěžit a trochu si u toho zapádlovat, může s vlastním vybavením vplout do slalomového kanálu na Štvanici nebo pokračovat dále po proudu Vltavy. Uznáváme, do kanclu to s kajakem nejde úplně snadno, ale nafukovací paddleboard je už reálnější varianta. A pokud přijedete autem, z našich podzemních garáží to je k vodě, co by kamenem dohodil.

Mystic Skatepark Štvanice

Skateboarding
Kravaťák nemůže být cool! Říká kdo? Pokud je vaším hrdinou Tony Hawk, nemusíme vám jistě připomínat, že jen přes vodu máte Mystic Skatepark. A jestli se na skatu teprve chcete naučit, věřte, že tady se vždycky najde někdo, kdo vám v začátcích poradí.

Cyklistika
Nejekologičtější varianta dojíždění do práce a z práce? Přece kolo! V Karlíně vždycky najdete dost zaparkovaných sdílených kol a blízkost páteřní stezky A1 podél Vltavy nahrává pravidelnému šlápnutí do pedálů. Na Náplavce jste za 20 minut a bližší cíle s dojezdem do 15 minut vám proplatí Lítačka.


Pokud preferujete trochu divočejší jízdu, na jižní části Štvanice stále najdete, byť trochu zanedbaný, dirt pumptrack. Svoje BMX či trailové kolo si přes den můžete zaparkovat do stojanů v areálu River City Prague a po práci se trochu pohoupat.

Surfing
K oceánu je to z Karlína trochu daleko, ale brzy bude možné tady surfovat klidně před prací či po ní. Projekt Vlny Štvanice vybral loni na HitHitu prostředky na realizaci umělé vlny v horní části slalomového kanálu a první veřejné jízdy na ní již proběhly. Máloco v Praze bude víc cool!

Líný tenis
Cestou domů z práce se můžete stavit taky v Kasárnách Karlín a kromě plážového volejbalu vyzkoušet třeba líný tenis. Schválně, jestli budete po práci línější vy, nebo tenis!

O kolika z našich možností jste neměli ani tušení? My nevíme, kam dřív! Krásné léto!