Kavárny, kde vám půjde práce od ruky

Autor: Lucie Nováková
Datum: 11. 1. 2024

Občas není od věci opustit zdi kanceláře a vyrazit načerpat novou inspiraci do blízkých kaváren. Abyste nemuseli dlouho hledat, připravili jsme vám seznam ozkoušených podniků, kde mají nejen skvělou kávu, ale i kde není problém otevřít si notebook. Stačí si jen vybrat, kde začnete.

Miners ve Fragmentu

Tohle není jen kavárna, tohle místo se může stát vaším detašovaným pracovištěm. Máte tu vše, co k práci potřebujete. Skvělou kávu nebo čaj (doporučujeme vyzkoušet borůvkovo-mátový), něco sladkého na povzbuzení mozkových závitů (mandlový croissant vás rozhodně nezklame), ale i poctivé snídaně. Wi-fi i zásuvky jsou samozřejmostí. Tady se vám bude nejen skvěle pracovat, ale je to i bezva místo na pracovní schůzku. Ve všední mají dokonce od 7 ráno. 

Loft

Útulná kavárna, kam se rádi uchylujeme především v chladných podzimních a zimních měsících. Pro nerušenou práci doporučujeme si objednat dole na baru oblíbenou kávu a jít pracovat nahoru do patra, resp. spíš loftu. U zadních stolků je i možnost nabíjet si svůj počítač. V kavárně spolehlivě funguje wi-fi. Tak jako v Miners, tak i tady je k dispozici voda zdarma. Což při delším pobytu v kavárně jistě oceníte. 

Grounds

Poklad ukrytý ve vnitrobloku si najdou ti největší kávoví nadšenci. Kavárna je součástí pražírny Rusty Nails. Hluku se obávat ale nemusíte. Jistotou v této kavárně je káva v top kvalitě a provedení. Moc nás baví hrnky holandského designéra Marteena Baptista. V kavárně bezproblémově funguje wi-fi. Pokud bude vašemu počítači docházet dech, jednu dvě zásuvky tu najdete. A pokud budete docházet dech vám, doporučujeme si dát koláček. Sladké mají z Praktiky, kam míříme nyní i my. 

Praktika

Že by vás nenapadlo jít pracovat do pekárny? Karlínská Praktika má ale příjemné zázemí i pro ty, co si potřebují mezi vypitím kávy a slupnutím ještě teplé čokoládové rolky vyřídit pár emailů. V boční části kavárny najdete delší lavici, kam není problém se posadit i s počítačem. K dispozici je i zásuvka. Připojení k internetu je potřeba vyřešit po své ose. A pokud nemáte zrovna chuť na sladké, doporučujeme obložené nebo zapečené sendviče z místních kváskových chlebů. 

Ô-mai

Prozradíme vám náš oblíbený pracovní koutek. Najdete ho v nejzazší části kavárny s pohodlnými křesílky. Tady můžete pohodlně pracovat, přemýšlet, vymýšlet, číst si a k tomu popíjet kávu nebo různobarevná latté. Na posilněnou si objednejte cokoliv z jejich skvělého brunchového menu. Skvělé jsou fancy vypadající pandánové lívance. V čase oběda nebo během odpoledne vám přijde k duhu některá z asijských chuťovek jako jsou rolky nebo lehké saláty. Mají tu wi-fi a u vybraných stolů i zásuvky. 

Yes Kafe

Kavárna s příjemným výhledem na cyklostezku, kde mívají často na mlýnku zrnka známých berlínských nebo dánských pražíren a kde vám půjde práce od ruky. Potkáte tu mnoho návštěvníků, kteří sem chodí se svými notebooky doplnit hladinu kofeinu. Ke kávě zkuste jejich sladkosti, které vás budou lákat ve vitríně, nebo si rovnou objednejte snídani – co třeba vajíčka nebo višňové lívance? Wi-fi tady funguje absolutně perfektně. 

Osada 

Přeběhněte přes HolKu a zamiřte si to do holešovické Osady. Osada je jednou z našich nejoblíbenějších kaváren na práci. Pokud to nevíte, tady se posadíte nejen ve venkovním vnitrobloku nebo v horní části kavárny, ale kavárna disponuje ještě jedním velkým prostorem pod schody. U pultu si objednejte cappuccino nebo flat white, které vám připraví z libereckých zrnek Nordbeans, a míchaná vajíčka. Mají je tu nejlepší v Praze. A tím jsme si jistí. A pak už si to namiřte dolů, kde se můžete v klidu pustit do práce. Wi-fi funguje spolehlivě, nouzově tu najdete i zásuvku. 

Vnitroblock

Multifunkční a multikulturní prostor, který až překvapivě přináší klidný prostor i pro práci. Do Vnitroblocku můžete vyrazit jen na kávu a dortík, příjemný brunch nebo i pravidelně se měnící originální polední menu a od 16:00 až do 21:00 tu nabízejí fajnové večeře. A tady si bez problémů vybere i náročný vegan. S počítačem nebo zápisníkem si sedněte ke klasickým stolům nebo se zabořte do jednoho z pohodlných křesel. O spojení se světem se bát nemusíte, wi-fi tu je. Přijďte ale s plně nabitým počítačem. 

Ať už vyrazíte do těchto kaváren jen na rychlou kávu a něco na zub nebo se sem uchýlíte s počítačem, budete tu spokojeni.