Lahůdky Palma: Chlebíčkový ráj v Karlíně

Autor: Barbora Votavová
Datum: 24. 2. 2020
Foto: Barbora Votavová

Chlebíčky jsou dávno pasé. Tvrdí kdo?!

Šunkový, vajíčkový, hermelínový, s roastbeefem i s krevetou. Bez chlebíčků se neobejde žádný správný večírek, narozeninová oslava nebo rozlučka s kolegou. Tahle česká klasika, kterou na naši gastro scénu uvedl už na počátku 20. století pražský lahůdkář Jan Paukert, rozhodně ještě nevyšla z módy.

Kam ale pro tento šikmo ukrojený plátek veky ozdobený oblohou v Karlíně zajít? Vydejte se směr Sokolovská ulice! Přímo u tramvajové zastávky Karlínské náměstí najdete Lahůdky Palma. Původně podnik začínal v roce 1993 na Palmovce a jeho zakladateli jsou bratři Říhové, kteří ve firmě působí dodnes. U většiny chlebíčků se tu vejdete do 20 Kč, u několika modernějších kousků počítejte maximálně s pětikorunou navíc. Krásná lidová cena za lehce nadprůměrnou chuť.

Od pondělí do pátku tu kromě všemožných druhů chlebíčků nabízejí také obložené mísy, jednohubky, pečivo, saláty, uzeniny, pomazánky a nechybí ani něco sladkého na zub. Nabídka je pestrá, ale počítejte s tím, že v pátek odpoledne už to zas taková sláva nebude. Ideálně nastupne hned ráno a z toho chlebíčkového ráje si ani nebudete moct vybrat. Očekávejte starou dobrou klasiku, žádné hipsterské novinky. To si pak můžete vynahradit hned o vchod dál a dát si v espresso baru Kafe Karlín skvělou výběrovou kávu.

Sháníte občerstvení na společenskou akci nebo víte, že méně jak deset chlebíčků vám ke svačině nestačí? Udělejte si objednávku dopředu přímo v lahůdkách nebo mrkněte na jejich e-shop Můj chlebíček, kde si pohodlně naklikáte, na co máte chuť. Na objednávky pro následující den máte čas vždy do 15 hodin.