Miloš Čermák: 10 policejních akcí, o kterých kdybyste četli před dvěma měsíci, tak jim nevěříte

Autor: Miloš Čermák
Datum: 16. 4. 2020
Foto: Patrik Singer

1) Dvanáct mladých lidí se i přes nařízení vlády sešlo, aby společně opekli buřty.

Vypátrala je koncem března policie v Radnicích na Plzeňsku. Deset mladých mužů a jednu ženu ve věku od 16 do 20 let ztotožnila na místě, jedné osobě se podařilo uprchnout. Ale policie ji poznala. Předala oznámení na příslušný správní orgán. Skvělá akce! Snahou opékat si buřty překročili mladí delikventi všechny přijatelné meze.

2) Strážníci v Předlicích přistihli prostitutku bez roušky.

Bylo to na apríla, ve středu 1. dubna. Nabízela řidičům kamionů sexuální služby, a protože neměla zakrytá ústa, povšimli si jí strážníci kontrolující dodržování dopravních předpisů. Přestupek zdokumentovali, ženu poučili a vykázali. Krása bez závoje.

3) Policisté stíhají ženu, která na Facebooku tvrdila o jiné ženě, že šíří koronavirus.

Policisté z Volyně zahájili trestní stíhání pětatřicetileté ženy z důvodu podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Znamení doby: na Facebooku můžete napsat o komkoli, že žere chrousty, má v hlavě slepičí trus a na nohou šest prstů, ale pokud jde o šíření koronaviru, tam končí všechna legrace.

4) Jednadvacetiletá žena zavolala v sobotu 12. dubna po půlnoci na městskou policii v Brně, že její přítel porušuje nařízení vlády tím, že se potuluje s kamarády a pije alkohol.

Policie se nejdřív ujistila, zda nejde o vyřizování osobních neshod. Avšak zjistila, že partneři ve vztahu potíže nemají a že se žena opravdu bojí o své zdraví. Muž hlídku sprostě urážel a ona to s ním vzhledem k jeho opilosti ani nemohla projednat. Nouzový stav je v podstatě zhmotněný sen všech žen. Vyrazí přítel nebo manžel chlastat? Co jiného než zavolat benga. V této policejní zprávě je pozoruhodný ještě jeden drobný detail: že strážníci zjistili, že zmínění partneři „potíže ve vztahu nemají“.

5) V prodejně v Ústí nad Labem popíjela skupina lidí, před přivolanými policisty se zamkla uvnitř.

Bylo to v pátek 27. března těsně před půlnocí. Policii to oznámil jeden z občanů bydlících nedaleko, podle jeho odhadu v obchodě bylo kolem patnácti lidí. Přivolaná hlídka objekt zabezpečila, aby podezřelí nemohli prchnout zadem nebo okny. Pak přivolala kriminalistického technika, aby zamčené dveře otevřel, a na místě zajistila tři podnapilé muže. Krásná akce, chybí už jen přivolání vrtulníku, který by celou záležitost monitoroval ze vzduchu. Hlavně že se všichni tři výtečníci dostali pod zámek!

6) Hlídač v obchodě nevěřil seniorovi, že je mu více než 65 let. Při šarvátce mu měli zaměstnanci vytrhnout z ruky mobil a zbít ho.

Muž v prodejně na Riegrově náměstí v Semilech se snažil prokázat občanským průkazem, ale nebylo mu to nic platné. Policisté přivolaní ve čtvrtek 26. března, v době vyhrazené pro nákup seniorů, situaci uklidnili a pro zraněného zákazníka přivolali sanitku. Nakonec po zhlédnutí kamerových záznamů obvinili dva muže a ženu, kteří byli všichni zaměstnanci prodejny, a to z ublížení na zdraví, výtržnictví a loupeže. Paradoxní situace: místo aby byl senior potěšen, že vypadá mladší, než ve skutečnosti je, skončí to nakonec divokou rvačkou.

7) Muž na Sokolovsku bil svou manželku, protože v době nouzového stavu chodila do práce.

Bylo to v noci na konci března v Chodově. Mužovo řádění ukončila policie, kterou přivolal nezletilý syn manželů. Nebýt to smutné, jako každé domácí násilí, je to geniální: zmlátit manželku za to, že chodí do práce, je nevídaná přísnost.

8) Muž si „potřeboval něco zařídit“ v Rakousku, a tak přeplaval řeku.

Zadrželi ho v úterý 31. března rakouští policisté v Gmundenu a předali ho policistům do Jindřichova Hradce. Navíc zjistili, že muž má teplotu přes 38 stupňů. Vítejte před rokem 1989.

9) Policisté střežící hranice asistovali počátkem dubna u předání dvou medvíďat na Slovensko.

Byla od chovatele z Žatecka, který je potřeboval předat do zoologické zahrady v Liptovském Mikuláši. Zvířata měla všechny potřebné dokumenty, na rozdíl od řádově stovek osob, které se snaží hranice přejít bez nich a policisté je vracejí zpět.

10) Policisté v sobotu 4. dubna zadrželi na Výstavišti osmatřicetiletého muže, který stál na chodníku, velmi hlasitě křičel a mával nad hlavou rouškou.

Roušku si sice nasadil, ale s policisty odmítal komunikovat. Až na služebně vypověděl, že se doma v karanténě nudil a mávání rouškou mu přišlo zábavné.