Pro steak i buřty. 5 míst, kam v Karlíně pro maso na grilovačku

Autor: Barbora Votavová
Datum: 27. 7. 2020
Foto: Barbora Votavová

Přemýšlíte, že byste o víkendu rozpálili gril a užili si pravou letní grilovačku? Zapomeňte na maso v supermarketech, v Karlíně seženete kvalitní kousky hned na několika místech.

Presto Meat Market

Presto Meat Market, to je pravé řeznictví pro gurmány a milovníky pořádných fláků masa. Najdete tu širokou nabídku vyzrálých steaků na grilování, hovězí i vepřové maso z farem, ale také drůbež a uzeniny od pečlivě vybraných dodavatelů. Kromě toho tu jsou milí, ochotní a rádi vám s výběrem a následnou úpravou masa poradí. Otevřeno mají každý všední den od 10 do 19, v sobotu pak od 9 do 13 hodin. Do konce července nebo pak od září (v srpnu mají pauzu) si sem navíc můžete skončit i do bistra na oběd. Pochutnáte si tu na kvalitním mase, moderních omáčkách nebo uzeninách domácí výroby.

U Lidušky

V prostorném obchodě U Lidušky, který najdete kousek od Negrelliho viaduktu v Sokolovské ulici, seženete spoustu kvalitních dobrot od českých farmářů – pečivo, ovoce, zeleninu, vajíčka od šťastných slepiček, mléčné výrobky a samozřejmě také kvalitní maso a uzeniny. Výběr není tak velký jako v klasickém řeznictví, ale pokud nemáte žádné extra požadavky, určitě si vyberete. Výhodou je, že tu na grilovačku nakoupíte všechno, od koření na maso až po křupavý chleba k buřtům.

Bob’s BBQ

Do malého útulného bistra Bob’s BBQ můžete nejen na oběd pro geniální trhané nebo sekanou v housce, ale také pro maso s sebou. Vyberete si tu parádní suroviny na grilování (maso, klobásy, slaninu) a navíc tu seženete také domácí pečivo. Nezapomeňte tu omrknout tabuli s nabídkou pro inspiraci, jak s masem naložit, a ideálně také něco ochutnejte. Všichni masožravci se u Boba musí prostě tetelit blahem! Jen pozor, otevřeno tu mají pouze ve všední dny do 18 hodin.

Delmart

Na nákup kvalitního masa a dalších surovin pro letní grilovačku můžete vyzkoušet také Delmart, který sídlí kousek od metra. Nakoupíte tu především prémiové potraviny, které prošly kurátorským výběrem. Tomu však odpovídá jejich cena. Seženete tu všechno jako v klasickém supermarketu. Od pečiva, přes zeleninu až po fláky masa nebo celá kuřata. Otevřeno mají i o víkendu až do večera.

Maso Křižíkova

Pokud byste rádi klasiku, hned u metra najdete tradiční řeznictví Maso Křižíkova. Není to žádná nablýskaná hipsteřina, ale je tu parádní výběr, lidové ceny a příjemný personál, který s masem umí a poradí vám. Nakoupíte tu hovězí, vepřové a drůbeží maso, uzeniny i různé masové speciality.