Street Pho: Moderní bistro nabízí to nejlepší z vietnamské kuchyně

Autor: Barbora Votavová
Datum: 8. 7. 2019
Foto: Bára Votavová

Asijské jídlo? To je jen rýže a spousta sojovky. Říká kdo?!

Dobrá zpráva pro všechny nadšence asijské kuchyně. Karlín si nedávno na seznam připsal další vietnamskou restauraci, kterou najdete kousek od tramvajové zastávky Křižíkova, lehce zastrčenou ve vnitrobloku. Může ale Street Pho přinést na místní gastro scénu ještě něco nového?

Street Pho otevřelo v Karlíně svou druhou pobočku. Tu první má v Liberci, kde se těší velké oblibě. Jejich příběh začal při cestách Asií, kde se zrodily první myšlenky, jak přenést autentické pouliční pokrmy z exotického východu do našich končin. Navíc tak, aby neztratily nic ze své dokonale jednoduché chuti a čerstvosti.

A to se Street Pho daří celkem obstojně. Návštěvníky láká na tradiční vietnamské pokrmy jako jsou polévka Pho, nudlový salát Bun Bo Nam Bo, grilovaný bůček Bun Cha, Chicken Satay, vietnamská bageta Banh Mi, ale i pár novinek, které v jiném asijském bistru jen tak nenajdete. Vše čerstvé a krásně barevné.

Za ochutnávku rozhodně stojí netradiční filet z pražmy královské Ca Gung nebo pochoutka jménem Bun Bo La Lot, tedy hovězí maso zabalené v listech pepřovníku. Pepřovník „lolot“ je úžasně voňavá bylinka, která zlepšuje trávení, působí proti parazitům a zároveň pomáhá odvodňovat organismus. A v kombinaci s hovězím chutná naprosto skvěle.

Všechna jídla vám tu zabalí s sebou nebo si je můžete vychutnat v příjemném interiéru, který nabízí spoustu míst k sezení. Vzdušný prostor je zařízen velmi moderně, dominují mu přírodní barvy, dřevo a jeho největší chloubou je krásná zeď s neonovým nápisem a spoustou živých rostlin. Hned po klimatizaci tu nejvíce oceňujeme jednu pokladnu pro ty, kteří si jídlo berou s sebou, a druhou pro ty, co si chtějí posedět. I při obědové špičce se tak vyhnete dlouhé frontě.