Knihex i letní kino. Užijte si v červnu karlínskou letní pohodu!

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 31. 5. 2023
Foto: Unsplash

Jakmile padne šestá večer nebo je čas dovolených, je v Karlíně mrtvo. Říká kdo?!

Knihex 13 v Kasárnách Karlín

Milovníci literatury nesmí v červnu chybět na Knihexu. Druhou červnovou sobotu proběhne v Kasárnách Karlín už třináctý knižní jarmark, kde svou tvorbu představí několik desítek malých nakladatelů a literárních časopisů. Těšit se můžete na knížky z nakladatelství Baobab, Bylo nebylo, Deník N, 65. pole, Kher, Lipnik, Meander, Paseka, Rubato, Take Take Take a další. Knihex je místo, kde pořídíte spoustu dobrého čtení, pro sebe na dovolenou i pro děti na prázdniny, a kde můžete strávit klidně celý den. Kromě knížek je k dispozici bohatý doprovodný program – dílny, křty, autorská čtení, představení, odpočinkové a gastro zóny. Knihex 13 startuje 10. června v 10 dopoledne a končí ve 20 hodin večer.

Karlínský Food Truck festival

Za dobrým jídlem a zábavou se vydejte v neděli 11. června od 11 do 20 hodin na Karlínské náměstí. Proběhne tu Karlínský food truck festival, který přiveze food trucky a přívěsy s nabídkou toho nejlepšího z moderní gastronomie. K tomu celý den bude hrát DJ Hlava a čeká vás i parádní vystoupení kapely Screwballs Rockabilly. Na své si přijdou i nejmenší, pro děti budou připraveny kreativní dílny a další doprovodný program.

Letní kino v Kasárnách Karlín

Klasiky i artové poklady pro filmové fajnšmekry. V červnu opět startuje legendární letní kino v Kasárnách Karlín! V červnu se můžete těšit na staré dobré české klasiky – Obecnou školu nebo Slavnosti sněženek, kultovní kousek Big Lebowski nebo žhavou novinku Aftersun. Projekce začíná vždy se setměním, předtím se můžete osvěžit na baru a pohodlně se usadit do lehátka. Prodej vstupenek na místě je vždy jednu hodinu před začátkem projekce, lístky můžete zakoupit i předem na GoOut. Jen pozor, neuplatněná vstupenka koupená v předprodeji propadá pět minut před zahájením projekce.

Noc kostelů v Karlíně

V pátek 2. června se uskuteční 15. ročník celorepublikové akce Noc kostelů, do které se letos zapojí také karlínský Kostel sv. Cyrila a Metoděje. Noc kostelů představuje nejlepší možnost podívat se do míst, která jsou běžně přístupná jen při konání bohoslužeb nebo ani pro širokou veřejnost neslouží, jako například věže či sakristie. Zváni jsou všichni, kteří jsou zvědaví, touží nahlédnout do „zákulisí“ nebo se zajímají o život jednotlivých farností a komunit.

River Rink Summer

River Rink v areálu River City Prague převléká v červnu zimní kabát do letní verze. Skočte si po práci užít pohodu u řeky, čeká vás pořádně našlapaný program – od dobrého jídla a pití, přes sportovní zážitky až po trochu té kultury. Úterky a čtvrtky budou patřit tanci. Každé úterý se můžete těšit na afro rytmy pod širým nebem, čtvrtky vás zase čekají lekce kubánské salsy. Aktuální info o dalších akcích sledujte na facebookové stránce River Rinku.